Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 28. května 2023 Vilém

On je ten blog spíš o Svobodovi, než o Kvitové.

Nevim, jestli bych člověka, co k válce na Ukrajině řekne " kdo ví, jak to všechno je" označil za neutrálního a upřímného.

Foto

Sám bych ho označil za jedince s vypnutou autocenzurou. Teď to už určitě napravil a nebude ji vypínat ani až půjde do hajan. To chceme? Návrat do "šťastných" včerejšků?

Kvitová řekla, že by na OH neměli startovat. Nic víc, nic míň. O tom jestli budou nebo nebudou nerozhodne ona, ale MOV.

Foto

VYJÁDŘENÍ AUTORA ČLÁNKU---Po podvečerní siestě jsem se seznámil s reakcemi v diskusi a ze závěrů některých čtenářů jsem nemile překvapen. Mrzí mě, že smysl článku nebyl správně pochopen. Nuže tedy: 1) Na mém proukrajinském a protiruském postoji, pokud jde o agresi Putina proti Ukrajině se nic nemění. Od počátku vpádu vojsk agresora na ukrajinské území jsem plně na straně oběti - ukrajinského státu a jeho lidu. Na tom nic nemění a měnit nemůže má oddanost svobodě slova, což znamená, že nikomu neupírám právo svobodně interpretovat ruskou agresi jinak, než jak ji interpretuji já. S lidmi, kteří vyjadřují proruské názory, bytostně nesouhlasím, leč domnívám se, že zakazovat jim svobodně se vyjadřovat nebo je za jejich názory dokonce trestat se vymyká mému chápání toho, jak má skutečně svobodná společnost fungovat. (Mluvím o obyčejných lidech jako jsem já, nikoli o politicích ve výkonných funkcích. V takovém případě by byl proruský názor zásadním problémem. 2) Pokud voláme po tom, aby Rusům a Bělorusům (R+B) byl zakázán start na OH, a já s tím za dané situace souhlasím, pak říkáme jen příslovečné "A". Dovolím si dodat i "B". Hlásíme-li se k morálně odůvodněnému zákazu startu R+B na OH, měli bychom zaujmout zásadní postoj také k tomu, že v některých sportech s R+B s neutrálním statusem běžně soupeříme; přezírat to je pokrytectví. Přitom MOV v principu navrhuje, aby sportovci R+B startovali na mezinárodních akcích ve stejném neutrálním režimu, v jakém startují na akcích WTA a ATP. Jsme-li zásadně proti tomu, pak je nepochopitelná tolerance k soupeření našich tenistů s R+B v rámci podniků WTA a ATP. Na to jsem chtěl svým textem upozornit. (Pokr.)

Foto

3) Pana Drápala bych chtěl upozornit na dvě věci. a) Hluboce se mýlí, když si myslí, že bojuji za účast Rusů na OH, to je naprosté nedorozumění. Já jen říkám, že volat po jejich zákazu na OH a současně s nimi hrát na jiných mezinárodních akcích je pokrytectví, dvojí metr; b) Moje vystupování proti diskriminaci izraelských sportovců na mezinárodních akcích je kvalitativně něco absolutně jiného než zákaz R+B na OH či jinde. V případě antiizraelského bojkotu jde o svévoli založenou na protiizraelské nenávisti. Hlavně ale: žádná mezinárodní řídící sportovní organizace ani MOV nevyhlásil oficiální bojkot Izraele z politických důvodů. Proto jsou protiizraelské akce muslimských zemí nelegální a porušující elementární sportovní a olympijské principy. Naproti tomu vyhlásí-li nějaká mezinárodní sportovní federace zákaz startu R+B na tom či onom podniku, má to legální základ. (Byť i zde by se jistě vyskytly protiargumenty, což by mělo být řešeno ve svobodné diskusi.) 4) Vyjadřuji se sám za sebe a je mi naprosto lhostejné, kdo mě v diskusi podpoří a kdo ne. Je to něco, co absolutně nemohu ovlivnit a tudíž nemá smysl to řešit. Já ani názory všech diskutujících, kteří můj článek opatří palcem nahoru, neznám. Navíc: každý má právo svobodně se vyjádřit, toto právo všech účastníků diskuse plně respektuji.

Už je to celé dopletené. V sobotu, začalo Rusko předsedat Bezpečností radě OSN. Jde o rotaci, které nelze nijak zabránit. Evidentně je něco blbě, tedy i sport

Já si vrcholového sportovce vydefinoval? Jako běžného živnostníka. Živí se svou dovedností a jde o atraktivní podívanou. Pokud dá příklad i mládeži, tím lépe. Nabalená komerce k tomu. Přenosy, reklamy. Pak i pořadatel turnajů bude mít zájem o účast - Rusů, Bělorusů, Klasika zvýšeného zájmů publika. Odrazí se v lístcích a sledovanosti. Osobně, v jejich účasti problém nevidím. I určitá exotičnost zástupců zemí s pomateností ...

Absolutní problém je u OH. Jde o vyvrcholení. Jejich účast - Total popření prvotní myšlenky pojetí. Nastolme mír, pozápasme na žíněnkách bijme do míčku na kurtu. Zdá se, že organizátoři toto nesdílí. Nechme bokem jejich možnou korupci. Oni pak nebudou pořádat OH, nýbrž? Celosvětové klání živnostníků ve sportu ...

.

Totéž by se dalo udělat- OH, v dovednosti orby pole, nebo zručnosti klempířů. Pravda, kdo by na to hleděl. Nesmysl? Proč, když Rusko může předsedat ,..:-)

Foto

Ve starém Římě se také zápasilo se všelijakou divou zvěří, tak co. Jen mám pocit, že na olympiádách spíš soupeřili amatéři a ne placení gladiátoři.

"Penam et circenses" - pardon Panem, on se mi ten jeden plete všude. ;-D

Nějak vám přestávám rozumět.

Varující je, kdo s vámi souhlasí.

Kolotočář.

Foto

Pan autor mě v poslední době překvapil už několikrát. Po důvodu raději nepátrám. "Ech, stárosť, stárosť" - což (údajně) pronesl někdo z družiny Tarase Bulby, když ten otočil koně a jel hledat dýmku, kterou ztratil. "Přece ji těm tatařínům nenechám." Ani oni ho nenechali - v celku.

Vy ste neskutečnéj pokrytec. Roky tady brecite, že někam nepozvali izraelský sportovce, že jim někde nepodali ruku nebo nezahráli hymnu. Ale za rusaky budete bojovat do roztrhání těla a ještě nasazovat p. Kvitove psi hlavu, že měla nenastoupit, nebo nic neříkat. No, na té kauze ste se opravdu odkopal

Foto

Válku v Iráku iniciovaly USA a přidala se k nim GB. Křoví jim dělalo asi 30 států, které se postaraly o množství vojáků ve výši 5% z celkového množství. Svolení z OSN nebylo. Smyšlený důvod vyšuměl do ztracena. Odnesl to Husajn a s ním pár desítek tisíc Iráčanů. Vojáci i civilisté. Nastalo bezvládí. Sunité se pustili do šíitů podobně jako katolíci do husitů a naopak. Zatím to stálo život pár set tisíc Iráčanů a každý měsíc přibývají nové oběti. Svět mlčky přihlížel. Žádné sankce, žádné postihy. Divná spravedlnost.

Foto

Ruští i belorusti teniste mají ovšem zákaz reprezentovat svou zem v týmových soutěžích. Spolu s OH jsou to vlastně jediné mezinárodní soutěže kde maji tenisté možnost reprezentovat svou zem.Na ostatních turnajich jsou pouze jako soukromé osoby a jsou tam pouze sami za sebe. V tom je tenis trochu zvláštní.Kvitova se na rozdíl od Svobody vyjádřila velmi jasně....

Význam OH a tenisových turnajů nelze srovnávat.

Domnívám se, že nyní každý oslovený sportovec řekne, co se od něj očekává, i kdyby si to nakrásně nemyslel. Každý si rozmyslí mediální lynč na svou osobu a následnou poníženou žádost o odpuštění, jako Svoboda, který nepochopil, že jeho názor ve skutečnosti nikoho nezajímá. Patří se nekompromisně odmítnout účast Rusů a Bělorusů a kdo to netušil, už bezesporu to ví a podle toho se zachová. Sice je to pokrytectví, ale co už.

Foto

Tak Kvitová tak zásadně vystupuje dlouhodobě.Ne každý sportovec má v hlavě průvan jako Svoboda...

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS