Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 28. května 2023 Vilém

Perzekuce lidí, kteří mají jiný názor, než je ten provládní, začíná nabírat nebezpečné obrátky. Obávám se, že už stačí málo a budeme se udávat a perzekuovat stejně, jako za Rakouska nebo v padesátých letech.

Za Rakouska od konce 60 let 19. století žádné perzekuce nebyly.

Prostě je to vše v totalitním pojetí: Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Jak již jsem psal jinde, očekávám vbrzku zavedení nového PŠM. ....

Tak jest. Tyhle mediální štvanice jsou už za hranou.

Za hranou je jakákoliv podpora rusáckého okupačního režimu. Toto není svoboda slova. Toto je podpora okupantů a vrahů a ta musí být tvrdě trestána.

Foto

Výborné hodnocení karmavR^. Jen se dejte pozor, aby se na Vás ti převlečení bolševici nevrhli také !Rv

Vy se chystáte na někoho vrhnout? Nebojím se vás. :-)

V dalším rozhovoru na Seznamu, kde se měl vyjádřit ke svým výrokům v TV, David Svoboda na dotaz reportérky:

"Takže je Rusko agresor, který páchá na Ukrajině, na území svobodného státu, válečné zločiny?"

odpověděl takto:

"No, tak já na tohle názor mít vlastně nemůžu, já jako nemám žádný informace. Mluvilo se o rezoluci OSN. No, tak ta je všeobecně přijímána, ale..."

V podstatě zopakoval stejné výroky, za které se předtím omluvil. Nechápu, proč se ho stále zastáváte. V tom nejlepším případě je to hlupák, který si nevidí na špičku nosu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-mne-slo-o-ochranu-nevinnych-sportovcu-rika-svoboda-k-ucasti-rusu-na-olympiade-228650

Foto

PRO P. ŠŤASTNÉHO---1. V tomto článku, pod nímž diskutujeme, jsem se primárně zabýval zdůvodněním jeho potrestání - údajně ne za názor, což považuji za nepravdu. 2. Na koberečku byl a trest dostal D. Svoboda za své vyjádření v České televizi, o žádném jiném rozhovoru (pro Seznam Zprávy apod.) tiskové sdělení na webu MO nehovoří. 3. Nezastávám se pouze D. Svobody (v této kauze), ale především svobody jako takové. No a pana Svobody se zastávám proto, že podle mého pojetí svobody, AČKOLI ON DRŽÍ JINÝ POHLED NA DANOU ZÁLEŽITOST NEŽ JÁ, má právo svůj tento svůj pohled veřejně sdělit. Následovat má debata, nikoli postih. Můžeme totiž donekonečna omílat jako skvělý bonmot citát klasika "nesouhlasím s vaším postojem, ale do smrti budu hájit vaše právo tento postoj veřejně prezentovat" (mnou zmodernizovaná verze) - a když přijde na věc, je ledacos jinak. Testem svobody nejsou shodné názory, ale to, jestli mohou být beztrestně prezentovány názory opačné, protichůdné, nesouhlasné, kontroverzní.

Pan Svoboda nevyslovil názor, ale relativizoval ruskou agresi zpochybnovanim rozhodnutí a slovy o "mýlce, nedostatku informací a kdoví, jak to vlastně je..."

Pokud vy osobně považujete za dostatek informací to, co Vám předkládají mainstreamová média a naše vláda, pak Vám závidím. Máte to jednoduché.

Svoboda prakticky řekl jen to, co prezentuje MOV a jeho předseda Thomas Bach.

Že se to politikům naší pětikoalice a prorežimním novinářům nelíbí je jen a pouze jejich politická záležitost, jak dehonestovat odlišný názor.

;-(

A přes to, co říká předseda Bach, vlak nejede?:-P

Je válka, umírají nevinní lidé a MOV dělá jakoby nic a snaží se věc relativizovat a postupnými krůčky legalizovat účast sportovců agresora. Zkorumpovaní představitelé světového sportu dnes nepředstavují žádnou morální autoritu. Pan Svoboda je příslušníkem armády, má zajištěný dobrý plat, jistoty a slušnou existenci až do smrti. Ale jako příslušník armády musí vykazovat určitou loajalitu. Považuji za normální, že může být postižen i za názor, natož takový, který podporuje agresora a nepřítele ohrožujícího i naši bezpečnost a svobodu. Pokud chce mít možnost plácat, co se mu zlíbí, ať jde zkusit štěstí do soukromého sektoru.

Foto

PRO P. PROCHÁZKU---Ale ruští a běloruští sportovci na mezinárodních podnicích figurují, např. v tenise, jak jsem uvedl, jen tam není jejich vlaječka, takže nejen MOV dělá jakoby nic, ale také tenisové organizace. Takže zase dvojí metr při posuzování? Tím nehájím účast Rusů a Bělorusů na olympiádě či jinde, jen upozorňuji na realitu a z ní vyplývající jisté pokrytectví. Odmítají snad naše tenistky na Miami Open hrát s Ruskami či Běloruskami? Nikoli! Namátkou: Kvitová vs Alexandrova, Kvitová vs Gračeva, Vondroušová vs Kudermetova, Buzková vs Blinkova, Buzková vs Sabalenka, Krejčíková vs Sabalenka. Je třeba pokračovat? Tak o jakou hru se tady vlastně snažíme? Něco přehlížíme, v něčem jsme "zásadoví". Je to fér přístup?

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS