Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

J72a89k70u41b 90Š12o83l68c 8671198424515

Prostě mají víc peněz a tím pádem kvalitnější cizince. O ničem jiném to není. Plus českých klubů je, že si, na rozdíl od většiny jiných evropských týmů, drží národní identitu s převahou českých hráčů.

0/0
doporučit
7.2.2019 13:42

J73i15n16d21r22a 10S10v81o38j57a85n 1567977489240

No co Vám k tomu napsat? Snad jen "Ševče, drž se svého kopyta". Vaše závěry, vážený pane Stejskale, jsou v oblasti basketbalu zcela mimo realitu. Skutečnost, že týmy z Izraele se podílely na vyřazení našich týmů z těch druhořadých evropských soutěží, nemůže přece být směrodatným měřítkem toho, která země je na tom basketbalově lépe. To by pak i platilo, že ruský basketbal je lepší srbského, slovinského či litevského, jen proto, že CSKA Moskva poráží Partizan Bělehrad, Cibonu Zagreb nebo Žalgiris Kaunas? Víte proč? Protože vše je o penězích. CSKA je nabito hráči světové třídy, Rusové rozhodně v týmu nepatří k těm, kteří by nesli hlavní tíhu zápasů. A Tel Aviv - víte kolik tam hraje Američanů? A stejně tak i v dalších izraelských týmech.

A i když zde v chudém a 30 let drancovaném Česku ty peníze nemáme a ani Nymburk s rozpočtem přes 100 mil.Kč (v tabulce NBL druhé Svitavy cca 12 mil.) nesahá výkonnostně ani do těch nejnižších úrovní, tak i přesto je ČR na 24 místě celosvětového žebříčku FIBA a Izrael na místě 35tém. I přesto naši reprezentanti pojedou v září na MS do Číny a basketbalisté z Izraele se na ně mohou jen dívat v TV.

Vážený pane Stejskale, co píši není nic proti Izraeli, jen se snažím dát Vámi uvedené mylné informace na pravou míru.

0/0
doporučit
7.2.2019 13:39
Foto

L51u60b76o68m95í48r 87S38t45e41j52s78k47a16l 1386894838252

Vážený pane Svojane, problémem českých čtenářů zapojujících se do internetových diskusí je to, že si článek, k němuž se vyjadřují, interpretují takříkajíc po svém. Absolutně nechápu, v čem jsou mé závěry mimo realitu - především proto, že závěry, které jste v mém článku objevil Vy, tam vůbec nejsou. Já netvrdím, že český reprezentační basket je lepší než izraelský. Samozřejmě vím, jaké je postavení CZ a IL basketbalu na žebříčku, i to, která reprezentace se kam kvalifikovala, tj. na ten či onen šampionát. Můj článek se týkal konkrétního srovnání CZ a IL klubů (!) v konkrétních soutěžích a v konkrétním ročníku - a v tom vyšlo srovnání lépe pro IL kluby, což jsem uvedl jako zajímavost, nikoli snad jako "důkaz" - směrodatné měřítko, která země je na tom basketbalově lépe, jak jste z toho dovodil Vy. Doporučuji proto držet se toho, co je v mém článku napsáno, a to pokud možno doslova a pokusit se pochopit smysl toho, co v článku je - nikoli argumentovat proti tomu, co v něm není. --- Napište, co je v mém článku - z údajů a informací, která tam jsou obsaženy - mimo realitu či co je v něm nesprávné; pokud něco takového najdete a bude to pravda, rád provedu v původním článku opravu. --- A že je to o penězích? Samozřejmě, ve sportu je všechno penězích, jenomže sportovní historii nezajímají ony peníze, tedy rozpočty klubů, ale na prvním místě výsledky - ty přece vejdou do dějin. Je to možná ne úplně fér, ale taková je realita. --- Závěrem: vím, kolik je v Maccabi TA Američanů a znám také pravidla o tom, kolik cizinců může být v jednom klubu v izraelské basketbalové superlize a kolik jich smí být současně během zápasu v poli - i to se v izraelské nejvyšší soutěži řeší, takže rada, abych se držel svého kopyta je v mém případě poněkud nadbytečná. Zabývám se izraelským sportem řadu let na serveru Eretz.cz a z toho důvodu sleduji tamní sport velice pozorně. To jenom na vysvětlenou.

0/0
doporučit
7.2.2019 14:25

J24i41n70d93r88a 79S33v24o24j25a25n 1147237439510

Vážený pane Stejskale, psát na iDnes blog o sportu je, jak jsem až na jednu dvě výjimky sám poznal, spíše ztráta času. I proto smekám, že se ve své široké tvůrčí produkci občas dotknete i sportu. Věřte, jsem od určité doby nepřítelem tvrzení typu „nekoresponduje to s duchem toho či onoho“, „je to neobvyklé řešení v rozporu s ustálenými zvyklostmi“ atd. Nechci a ani proto nebudu předjímat, zda porovnání neporovnatelného, tedy finančních částek s jakými srovnávané kluby fungují, je či není správné pro určení kvalitativního měřítka. Mě a dovolím si tvrdit, že i mnohým dalším z těch cca 500 čtenářů Vašeho blogu, vyšel závěr typu „co tím básník chtěl říci“ (věřím, že si stejně jako já i Vy dodnes pamatujete na toto zaklínadlo), že úroveň basketbalu Izraele je neporovnatelně lepší než ČR. Pokud jsem pochopil špatně, pak je na místě omluva. Výhodou vyššího věku je, že nemáme důvod své názory obalovat balastem zbytečných slov, současně také nám nedělá problém připustit, že naše osobní interpretace mohla být odlišná od autorovy myšlenky. Přeji Vám řadu dalších čtivých blogů, přiznám, že mě osobně stále basketbal zabírá tolik času, že k napsání blogu musí přijít vždy hodně výrazný impuls

0/0
doporučit
7.2.2019 19:05

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz