Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. února 2023 Apolena

Primitivismus protiukrajinské pomlouvačné propagandy

30. 12. 2022 17:05:04
Nebýt obrázku, který přistál v jedné mé komunikační platformě, na nenávistnou kampaň vedenou proti Ukrajině bych nereagoval, neboť je to jediný smysluplný způsob, jak se k ní postavit. Ne zakazovat, ale ignorovat.

Ten obrázek mě ale zaujal. Svojí stupiditou, svým primitivismem, špatně maskovanou účelovostí a celkově lživým vyzněním. Je učebnicovou ukázkou toho, jak nebetyčně tupé jsou pracovní postupy tvůrců propagandy snažící se ovlivnit veřejné mínění ve prospěch ruského agresora a co nejvíce znevážit jeho oběti včetně ukrajinského prezidenta Zelenského.

Vzhledem k tomu, že nemám svolení původního autora obrázku k jeho zveřejnění (a nedisponuji ani internetovým odkazem), jsem nucen výjev na něm uvedený popsat. Jde o jeden ze sálů prezidentského paláce v Kyjevě. Na levé straně prezident Zelenskyj, proti němu James Cleverly, britský ministr zahraničí. Zelenskyj je v mírném úklonu, britský host má levou ruku mírně strčenou do kapsy kalhot – a protože pan Cleverly je oproti ukrajinskému prezidentovi robustnější postavy, o hlavu vyšší a celkově mohutnější, vydedukovali z této momentky dezinformátoři ve službách ruské propagandy následující. Cituji celý popisek k onomu obrázku (záměrně nepoužívám termín fotografie, protože si myslím, že o fotografii v pravém slova smyslu nejde, jak uvádím níže):

Ano, je to fotka dne! Zděšený Zelenski před britským ministrem zahraničí s rukama v kapsách. Fotograf je génius.

A „vysvětlení“ nad obrázkem:

Jedna fotka místo tisíce slov. Podřízenost je evidentní.

Můj komentář k této hanebnosti. Především: nikoli fotograf je génius, ale tvůrce této odpornosti je idiot.

Nyní věcně. Jde o setkání prezidenta Zelenského s ministrem Cleverlym v Kyjevě 25. listopadu 2022. Samozřejmě že o žádné podřízenosti nemůže být ani řeči, stejně tak je sprostá lež, že ukrajinský prezident je před britským ministrem zděšený. A že má pan Cleverly levou ruku v kapse? Mimoděk ji tam strčil, což politici při svého druhu neformálním (vnímáno lidsky, nikoli oficiálně) setkání dělají – nemá to žádný politický podtext. A nemělo to žádný politický podtext ani v tomto případě.

Jak tomu tedy bylo ve skutečnosti? Máme štěstí: na YOUTUBE (níže) je z onoho přivítání videozáznam, který ukazuje čistou pravdu. Vše podstatné je v prvních 12 sekundách videa; zastavíte-li obraz šikovně v 9. sekundě (0:09), dostanete právě takový snímek, jaký zneužili protiukrajinští propagandističtí lháři. Pak už jen stačilo doplnit potřebným textem a protiukrajinský hnojomet mohl vyslat další smrdutou salvu.

Známe to mnozí z vlastní praxe. Opisujeme-li si z videozáznamu odpovědi sebepůvabnější ženy (političky, herečky, královny krásy, modelky atp.), při zastavení obrazu můžeme vytvořit z nádherné tváře šerednou zrůdu. Zneužít něco takového může jen morální ubožák, což platí i o případu výše popsaném. Proto si myslím, že v případě setkání Zelenskyj – Cleverly nejde o dílo žádného geniálního fotografa, nýbrž o rafinovaně pořízený screenshot videozáznamu z této akce s cílem představit statečného ukrajinského prezidenta jako malého, vyděšeného a mocným západního světa podřízeného slabocha. Nic není vzdálenější pravdě, to jen proputinovští řiťolezci dávají průchod svým vlhkým snům.

YOUTUBE/Setkání prezidenta Zelenského s UK ministrem zahraničí Cleverlym 25. 11. 2022. Inkriminovaná záležitost je uvedena od začátku záznamu do času 0:12 min.

Autor: Lubomír Stejskal | pátek 30.12.2022 17:05 | karma článku: 26.43 | přečteno: 712x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

Dar pro prezidenta

Volodymyr Zelenskyj se narodil 25. ledna 1978. Protože patří do ukrajinské židovské diaspory, musíme dodat, že podle hebrejského datování byl tehdy 17. den měsíce ševat. Jaký dar dostal k pětačtyřicátinám?

8.2.2023 v 21:57 | Karma článku: 8.31 | Přečteno: 113 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Absurdní souvislost

Na pozadí turecké-syrského zemětřesení rezonuje důležitost specializovaného oboru – medicíny katastrof. Své uplatnění nachází během mimořádných událostí, z nichž jedné z nejhorších jsme nyní svědky.

8.2.2023 v 10:58 | Karma článku: 13.08 | Přečteno: 238 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Nepřátelé vedle sebe

Je na tragédii, která postihla jihovýchod Turecka a přilehlou oblast Sýrie, možné najít něco pozitivního? Jistěže. Na první místě nezměrnou mezinárodní solidaritu. A pak několik zdánlivě bezvýznamných střípků.

7.2.2023 v 23:02 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 199 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Čas na vtípky?

size="12pt"Otevřu web tureckých novin Hurriyet (má i anglickou verzi) a v té turecké vidím na první stráce zmínku o Charlie Hebdo. Že by nějaká legrácka na téma té děsivé katastrofy? Jistěže, jak jinak.

7.2.2023 v 13:27 | Karma článku: 17.18 | Přečteno: 344 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Jiri Borovy

Way of the Hunter - užijte si cestu lovce

Je jedna hra, kterou si nechávám pro chvilku oddechu. Tou je slovenská hra Way of the Hunter. Slováci dokázali ve svém tvůrčím týmu udělat velký přelom, je to první hra, kterou si pustím, když si chci oddychnout od stresu.

8.2.2023 v 21:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Čas na vtípky?

size="12pt"Otevřu web tureckých novin Hurriyet (má i anglickou verzi) a v té turecké vidím na první stráce zmínku o Charlie Hebdo. Že by nějaká legrácka na téma té děsivé katastrofy? Jistěže, jak jinak.

7.2.2023 v 13:27 | Karma článku: 17.18 | Přečteno: 344 | Diskuse

Jiří Turner

Marketéři stvořili mýtus o souboji dobra se zlem

Podle profesora Jiráka jsme byli oklamáni Pavlovými marketéry. Zjednodušeně řečeno to neprohlédli akademici, ale odhalili to Babišovi voliči z chánovského sídliště. A takto jsme klamáni i prezentací rusko-ukrajinského konfliktu.

6.2.2023 v 14:36 | Karma článku: 27.04 | Přečteno: 980 | Diskuse

Karel Trčálek

Je v pořádku, když Radiožurnál vysílá pořad o komunistické armádě týden po volbách?

V rámci pořadu Příběhy 20. století se včera probíralo téma Československé lidové armády a toho, co si mnozí lidé museli během povinné základní vojenské služby před rokem 1989 vytrpět. Týden po prezidentských volbách! Je to náhoda?

5.2.2023 v 19:27 | Karma článku: 19.71 | Přečteno: 368 | Diskuse

Josef Nožička

Je opravdu v pořádku, když média okatě straní jednomu z prezidentských kandidátů?

S obhajobou toho, že většina českých médií během letošní prezidentské kampaně objektivní a nestranná nebyla, protože politika prostě není fotbal či počasí, souhlasit nemohu.

5.2.2023 v 18:15 | Karma článku: 36.92 | Přečteno: 1040 | Diskuse
Počet článků 4350 Celková karma 18.14 Průměrná čtenost 910

Od 28. září 2022 je aktivována webová stránka http://www.eretz.cz

 

Můj tip: https://blogosfera.cz

 

/* 1956.   Toto je "my blog 2". Primárně o Izraeli, sekundárně o všem ostatním. Často nabízím menšinové náměty, neb i ty mají mít  své místo ve veřejném prostoru.  

 

eContact:  mrstejskal@gmail.com

 

Motto blogu:  Co jsem napsal, napsal jsem.  (Pilatus Pontius).  

 

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:  http://www.flickr.com/mrstejskal  

 

Z jídelníčku vyřadila zánětlivé potraviny. Za půl roku zhubla 9 kilo

Paní Petra byla vždy sportovně založená. Problém přišel po operaci nohou, kdy musela omezit sport, což se projevilo na...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Proslavila se hity Závidím či Drahý můj

Ve věku 83 let zemřela v pátek zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, držitelka pěti Zlatých slavíků, interpretka hitů...

Maláčová je rozvedená. Připila si na nový začátek a už má nabídky na rande

Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (41) oznámila svým příznivcům na sociálních sítích, že má...