Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. února 2023 Apolena

Vysoký činitel OSN na straně teroru

3. 12. 2022 21:35:54
Každý den přicházejí z Izraele, přesněji z Teritorií (Judea a Samaří, též Západní břeh) zprávy o protiizraelském teroru. Aktivity teroristů, jmenovitě Palestinského islámského džihádu, eskalují.

Jejich semeništěm je severosamařské město Dženín pod kontrolou Palestinskoarabské samosprávy (PA). Z logiky věci vyplývá, že s teroristy by měly vést válku především bezpečnostní síly PA. V praxi je to ovšem jinak. Jelikož teroristé útočí na Izraelce, civilisty i příslušníky ozbrojených sil, hlavní tíha boje proti nim spočívá na bedrech ozbrojených sil Izraele.

Izraelci jsou úspěšní. Ve čtvrtek (1. 12.) časně ráno zlikvidovali polního velitele Palestinského islámské džihádu v Dženínu a jednoho jeho blízkého spolupracovníka. Ovšem stoprocentně zabránit všem teroristickým útokům nedokážou žádné ozbrojené síly nikde ve světě. Když na dálnici řidič náhle stočí volant a najede do služby konající vojákyně, nelze v tu chvíli dělat prakticky nic. I když policie zločince následně zlikviduje, zranění postižené jsou hotovou věcí. Stalo se severně od Jeruzaléma v úterý 29. listopadu.

Další teroristický incident se odehrál v pátek (2. 12.) ve městě Huwara v Samaří; městem prochází dálnice č. 60 vedoucí z Beerševy na jihu přes Judeu, Jeruzalém a Samaří do Nazareta v Galileji. V oblasti Dženínu je ovšem pro izraelská civilní vozidla z bezpečnostních důvodů uzavřena. (Dženín = semeniště teroru, jak již uvedeno.)

Podle reportu na serveru The Times of Israel, který čerpá z policejního hlášení, se v Huwaře palestinský Arab snažil dostat do vozu, v němž seděl izraelský pár. Vůz byl ovšem zevnitř zamčen a když se útočník pokusil zaútočit na okno kamenem, byl jedním z dvojice, vojákem IDF na dovolené, postřelen. Arab se poté rozběhl k hlídkujícímu důstojníkovi Pohraniční policie – a jak se ukázalo, byl vyzbrojen nožem. (Je asi zbytečné dodávat, co by se stalo, kdyby se do izraelského auta dostal.) Terorista na důstojníka nožem zaútočil – zranil ho na hlavě v těsné blízkosti oka.

Mezitím se velitel jednotky snažil teroristu zatknout, zatímco další dva Arabové teroristovi aktivně pomáhali. Policistovi se podařilo teroristu od obou Arabů oddělit; ten se v divokém souboji sápal po jeho automatické zbrani. Tu nechal policista spadnout na zem, aby se k ní terorista nedostal, bleskurychle vytáhl pistoli a zločince zastřelil.

Tato fáze útoku trvala asi 25 sekund, vše na silnici za plného provozu.

Brilantní zásah ocenil jak policejní šéf Kobi Šabtai, tak velitel Pohraniční policie Amir Cohen. Se slovy (volně): Tak má vypadat profesionální zásah příslušníka ozbrojených sil.

Čili: Teroristy nemilosrdně likvidovat jako škodnou. (Politická poznámka: Není třeba čekat, až se ministrem národní bezpečnosti stane radikální ultrapravicový politik Itamar Ben Gvir. To, co je pro izraelskou bezpečnost nezbytné, dělají tamní ozbrojené složky už nyní. A vlastně odjakživa. V zájmu objektivity dodejme, že také Ben Gvir samozřejmě počínání vojáka vysoce ocenil.) Pohraniční policista později vypověděl, že byl plně vědom toho, k jaké tragédii by mohlo dojít, kdyby se terorista jeho zbraně skutečně zmocnil. A ještě jedna informace: zlikvidovaný terorista byl už soudně trestán a strávil nějaký čas v izraelských věznicích.

O TO VĚTŠÍ ŠOK PŘIŠEL Z OSN

Její zvláštní koordinátor pro blízkovýchodní mírový proces Tor Wennesland na Twitteru 2. 12. napsal:

Jsem zděšen dnešním zabitím Palestince Ammara Mifleha během potyčky s izraelským vojákem poblíž Huwary na okupovaném Západním břehu. Upřímnou soustrast jeho pozůstalé rodině. Takové incidenty musí být plně a neprodleně vyšetřeny a odpovědné osoby musí být pohnány k odpovědnosti.

Neuvěřitelné! Leč poučné. Jen se potvrdilo, jakým metrem posuzují Spojené národy palestinský teror a jakým legitimní izraelskou sebeobranu. Pak lépe chápeme, proč OSN hledá smítko v oku izraelském a přehlíží trám v oku palestinském. Může klesnou ještě hlouběji, může se ještě víc diskreditovat?

Izraelská odezva nemohla být jiná. Emmanuel Nahšon, zástupce generálního ředitele pro veřejnou diplomacii na ministerstvu zahraničí v odpovědi uvedl:

Tato reakce je totálním zkreslením reality. Tento incident je teroristickým útokem, při kterém byl izraelský policista bodnut do obličeje a život dalšího byl ohrožen; teprve pak byl útočník zastřelen. Toto NENÍ „rvačka“ – to je teroristický útok!

Výstižně na Wenneslandův příspěvek reagoval na Twiteru jeden čtenář. S ohledem na to, že Wennesland je norský diplomat, mimochodem politik norské sociálnědemokratické strany, uvedl:

Jsem zděšen z toho, že v roce 2011 byl během potyčky s norským policistou na ostrově Utøya zatčen Anders Behring Breivik. Vyjadřuji upřímnou podporu jeho truchlící rodině. Takové incidenty musí být plně vyšetřeny a odpovědné osoby pohnány k odpovědnosti.

Víc dodávat netřeba. Nebo ano? Snad jen – k dokonalosti ještě chybí protiizraelské vyjádření někoho z vysokých představitelů Evropské komise.

Autor: Lubomír Stejskal | sobota 3.12.2022 21:35 | karma článku: 22.84 | přečteno: 336x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

Dar pro prezidenta

Volodymyr Zelenskyj se narodil 25. ledna 1978. Protože patří do ukrajinské židovské diaspory, musíme dodat, že podle hebrejského datování byl tehdy 17. den měsíce ševat. Jaký dar dostal k pětačtyřicátinám?

8.2.2023 v 21:57 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 92 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Absurdní souvislost

Na pozadí turecké-syrského zemětřesení rezonuje důležitost specializovaného oboru – medicíny katastrof. Své uplatnění nachází během mimořádných událostí, z nichž jedné z nejhorších jsme nyní svědky.

8.2.2023 v 10:58 | Karma článku: 13.08 | Přečteno: 236 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Nepřátelé vedle sebe

Je na tragédii, která postihla jihovýchod Turecka a přilehlou oblast Sýrie, možné najít něco pozitivního? Jistěže. Na první místě nezměrnou mezinárodní solidaritu. A pak několik zdánlivě bezvýznamných střípků.

7.2.2023 v 23:02 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 199 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Čas na vtípky?

size="12pt"Otevřu web tureckých novin Hurriyet (má i anglickou verzi) a v té turecké vidím na první stráce zmínku o Charlie Hebdo. Že by nějaká legrácka na téma té děsivé katastrofy? Jistěže, jak jinak.

7.2.2023 v 13:27 | Karma článku: 17.18 | Přečteno: 344 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaroslav Herda

Proč se Andrej Babiš nezastřelil?

Netvrdím, že se snad zastřelit měl. Pouze se zamýšlím nad tím, zda nemohla nastat taková shoda okolností, za nichž k tomu mohlo dojít.

9.2.2023 v 2:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Dar pro prezidenta

Volodymyr Zelenskyj se narodil 25. ledna 1978. Protože patří do ukrajinské židovské diaspory, musíme dodat, že podle hebrejského datování byl tehdy 17. den měsíce ševat. Jaký dar dostal k pětačtyřicátinám?

8.2.2023 v 21:57 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 92 | Diskuse

Jan Ziegler

Skandál! Mynář si na sjezdovku „půjčil“ stan z Hradu

S touto aférou přišel jako první ve svém článku web seznamzpravy.cz. Kancléř Vratislav Mynář zachází se státní majetkem jako z vlastním. Děsím se toho, kolik kostlivců ještě vypadne z Pražského hradu.

8.2.2023 v 18:37 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jan Ziegler

Rybí masakr v Bečvě konečně před soudem

„Kdyby Deza nepatřila Babišovi, už by byl viník dávno známý,“ v tomto duchu promluvil jeden z rybářů v pořadu České televize Reportéři ČT. Přesně tak. V této ekologické katastrofě toho hodně smrdí.

8.2.2023 v 12:51 | Karma článku: 20.60 | Přečteno: 446 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Absurdní souvislost

Na pozadí turecké-syrského zemětřesení rezonuje důležitost specializovaného oboru – medicíny katastrof. Své uplatnění nachází během mimořádných událostí, z nichž jedné z nejhorších jsme nyní svědky.

8.2.2023 v 10:58 | Karma článku: 13.08 | Přečteno: 236 | Diskuse
Počet článků 4350 Celková karma 18.12 Průměrná čtenost 910

Od 28. září 2022 je aktivována webová stránka http://www.eretz.cz

 

Můj tip: https://blogosfera.cz

 

/* 1956.   Toto je "my blog 2". Primárně o Izraeli, sekundárně o všem ostatním. Často nabízím menšinové náměty, neb i ty mají mít  své místo ve veřejném prostoru.  

 

eContact:  mrstejskal@gmail.com

 

Motto blogu:  Co jsem napsal, napsal jsem.  (Pilatus Pontius).  

 

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:  http://www.flickr.com/mrstejskal  

 

Z jídelníčku vyřadila zánětlivé potraviny. Za půl roku zhubla 9 kilo

Paní Petra byla vždy sportovně založená. Problém přišel po operaci nohou, kdy musela omezit sport, což se projevilo na...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Proslavila se hity Závidím či Drahý můj

Ve věku 83 let zemřela v pátek zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, držitelka pěti Zlatých slavíků, interpretka hitů...

Maláčová je rozvedená. Připila si na nový začátek a už má nabídky na rande

Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (41) oznámila svým příznivcům na sociálních sítích, že má...