Pondělí 25. května 2020, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 25. května 2020 Viola

Výhrůžky z Teheránu. Černé na bílém

23. 05. 2020 8:00:20
Moderní historie Starého kontinentu nás učí, že když se agresorovi nečelí, ale ustupuje, dříve nebo později začne (tento agresor) realizovat své plány. Jako důkaz stačí jedno jméno: Hitler.

Na počátku byly zvrácené myšlenky, pak následovaly výhrůžky – a posléze hrůzostrašné činy. V současné době jsme na Středním východě svědky druhé fáze – výhrůžek. Jen místo jména Adolf Hitler si musíme dosadit Alí Chameneí.

První byl Vůdce německého nacionálně socialistického režimu, druhý má postavení Nejvyššího vůdce Íránu.

Drobný rozdíl tu ale je. Zatímco nacistické postoje byly nepokrytě antisemitské, špičky současného íránského režimu tvrdí, že nejsou antisemitské, ale antiizraelské a antisionistické. Je to falešná hra se slovy. Kdo usiluje o likvidaci židovského státu, nemůže nebýt antisemita.

V sobotu 23. května končí v muslimském světě ramadán. Poslední pátek tohoto svátku je od vzniku Íránské islámské republiky vyhlášen jako „Quds Day“, Den Jeruzaléma. Je protipólem izraelského „Yom Yerušalayim“, Dne Jeruzaléma. Muslimský „Quds Day“ se vyznačuje koncentrovanou antiizraelskou propagandou.

U příležitosti letošního „Quds Day“ napsal Chameneí na svůj Twitter sérii postů (vzhledem k omezenému počtu slov jednom příspěvku nemohl jinak), kterou mimo jakoukoli pochybnost dokázal, že současné íránské vedení si v ničím nezadá s hitlerovskou protižidovskou propagandou. Jen je ta jeho – íránská – vychytrale prezentována jako antisionistická, nikoli antisemitská.

Podívejme se nyní na několi postů Chameneího zveřejněných u příležitosti jejich pojetí Dne Jeruzaléma.

/1

Zde se hovoří o vzniku sionistického rakovinového nádoru v Palestině, přičemž prý mezi zločiny proti lidskosti z nedávné doby neexistuje žádný, který by byl srovnatelný s tímto co do rozsahu a závažnosti. Chameneí má samozřejmě na mysli vznik Izraele.

/2

Jasná podpora teroru, neboť „boj o osvobození Palestiny je džihád na Boží cestě“. A nejen to. Chameneí uvádí, že vítězství v takovém boji je zaručeno, jelikož osoba, i když při něm přijde o život, dostane „jednu ze dvou vynikajících věcí“. (Muslimové vědí.)

/3

Aby nebyl nikdo na pochybách, co je cílem Íránem podporovaného boje proti Izraeli, tady to máme černé na bílém: je to osvobození celé Palestiny od řeky k moři. Když to zeměpisně upřesníme: od řeky Jordánu ke Středozemnímu moři. Tedy: likvidace Izraele.

/4

V poslední větě se Chameneí ptá, proč by měl být svatý Quds (Jeruzalém), první muslimská kibla, znesvěcen. Kibla je směr muslimů při modlitbě. Mohamed původně ustanovil, že se muslimové budou modlit tváří k Jeruzalému (také toto, jako bezpočet jiných věcí ve svém náboženství, okopíroval od Židů). Když se ale ukázalo, že Židé jeho teologii nepřijmou, změnil směr (kiblu) na Mekku. Je doslova směšné, když vysoký představitel islámu hovoří v případě Jeruzaléma, nejposvátnějšího města židovské víry, o jeho znesvěcení vyznavači židovské víry. Směšné a absurdní.

/5

V tomto postu Chameneí opakuje, že sionistický režim je smrtícím rakovovm bujením a představuje škodu pro region. Dodává, že nepochybně bude vykořeněn a zničen. Jasná hrozba, kterou by svět neměl nechat bez odezvy.

/6

Tady se zae Chameneí dopouští skandálního a hanebného srovnání. Píše, že „někteří tvrdí, že sionistický režim je realitou, s níž se musí region vyrovnat. Dnes je Covid 19 také realitou; měl by být akceptován, nebo je potřeba proti němu bojovat?“ Sionismus nazývá dlouhotrvajícím virem (který bude vykořeněn díky odhodlání a víře mladých). Což takhle celou věc obrátit a říci, že smrtícím virem není sionismus, ale íránská islámská revoluce s celou její mašinerií podpory terorismu a rozvratu regionu?

/7

V těchto dvou příspěvcích se Chameneí nepokrytě přiznává k podpoře protiizraelského teroru. Írán si prý uvědomil, že jediným problémem palestinských bojovníků je nedostatečný přístup ke zbraním. A tak se rozhodl teroristy zbraněmi zásobit a pochvaluje si, jaký to mělo v Gaze účinek. Jeho hlavní radou je pokračovat v teroru proti Izraeli a rozšiřovat oblasti džihádu uvnitř palestinských území. Slibuje, že Írán bude na této cestě (teroru) dělat vše, co je v jeho silách.

Takové je tedy poselství nejvyššího představitele Íránu k letošnímu „Quds Day“. Závěr nechť si udělá každý sám. Jenom připomenu, k čemu vedly ve 30. letech minulého století podobné výhrůžky na adresu Československa pronášené jedním uřvaným psychopatem, bohužel v té době kancléřem a Vůdcem Německé říše. K nejstrašnější válce v dějinách.

Lze se divit, že Izrael zaujímá zásadně negativní stanovisko k íránské ambici získat jadernou zbraň a hledí s nejvyššími obavami na vývoj íránských raket dlouhého doletu?

Autor: Lubomír Stejskal | sobota 23.5.2020 8:00 | karma článku: 29.04 | přečteno: 630x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

Jak hrají jinde

Fotbalová Bundesliga byla obnovena šesti zápasy 16. května, česká nejvyšší soutěž o týden později dohrávkou 23. kola v Teplicích, kam přijel Liberec (2:0). Ve všech případech bez diváků. Nová doba, nová pravidla.

24.5.2020 v 21:21 | Karma článku: 3.94 | Přečteno: 115 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O „prohlášení tří“ v jednom médiu

Ačkoli v Izraeli mají v neděli 24/5 docela jiné velké téma, první den soudního přelíčení s premiérem Netanjahuem, portálu Times of Israel neunikl článek „Co bude s Palestinci a izraelskou demokracií“?

24.5.2020 v 12:50 | Karma článku: 20.62 | Přečteno: 601 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K textu tří politiků ve věci vyhlášení suverenity Izraele nad částí Judeje a Samaří

Prezidenta Zemana často kritizuji, tentokrát mu ale dávám za pravdu. Ani já nesouhlasím s obsahem společného prohlášení pánů Petříčka, Zaorálka a Schwarzenberga ve věci vyhlášení suverenity v Judeji a Samaří.

23.5.2020 v 23:00 | Karma článku: 45.04 | Přečteno: 5409 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Tvrdý střet politiků o kolaboraci a vlastenectví

Šéf Trikolory Václav Klaus ml. se na Twitteru rázně obul do lidoveckého europoslance kvůli jeho předchozí kritice a vytasil se sudetoněmeckou kartou. Ovšem už jednou na podobné hloupé výpady doplatil.

25.5.2020 v 9:43 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 762 |

Jan Bartoň

"Syčák" Prymula

Pořad 168 hodin se opět vyznamenal „nestranným“ hodnocením profesora Romana Prymuly. Povídali o něm takové kapacity, jako bývalý ministr zdravotnictví Němeček nebo mluvčí Cikrt.

25.5.2020 v 8:05 | Karma článku: 42.05 | Přečteno: 2673 | Diskuse

Jan Dvořák

Je správné, že v Rusku se nestarají o hroby pomahačů bělogvardějců, míní Filip

Poté, co pro ruský armádní server Rudá hvězda Vojtěch Filip v rozhovoru de facto řekl, že tisíce našich lidí sympatizují s tím, že ruské úřady se špatně starají o hroby a památníky českých legionářů, strhla se doma vřava.

25.5.2020 v 7:11 | Karma článku: 16.44 | Přečteno: 437 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Je Švédsko opravdu vzorem?

Teprve, teď když začíná být jasné, že ta velká vlna jihoevropského typu nepřišla, vracejí se nemocnice k normálnímu režimu a otevírají i některá dlouho zavřená oddělení.

25.5.2020 v 7:00 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 532 | Diskuse

Tomáš Škeřík

Dnes mě tvůj hadřík ještě chrání

Dnes mě tvůj hadřík ještě chrání, zítra už tomu tak nebude. Půlnocí se něco změní? Někdo by měl vysvětlit proč prostředky, které brání šíření kapének, byly na veřejnosti povinné a proč už nejsou.

24.5.2020 v 18:27 | Karma článku: 18.13 | Přečteno: 718 | Diskuse
Počet článků 3009 Celková karma 17.58 Průměrná čtenost 966

Odkaz na portál Eretz:

http://www.eretz.cz

 

Klikněte na následující větu v angličtině a vyberte si předpověď počasí pro bezpočet destinacích na této planetě.

 Click for weather forecast

 

Můj tip:

https://blogosfera.cz

 

/* 1956.   Blog primárně o Izraeli, sekundárně o všem ostatním. Často nabízím menšinové náměty, neb i ty mají mít  své místo ve veřejném prostoru.

 

eContact:  mrstejskal@gmail.com


Motto blogu:  Co jsem napsal, napsal jsem.  (Pilatus Pontius).


Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:

 http://www.flickr.com/mrstejskal

 

Od ledna 2020 jsem nově i na Instagramu:

http://www.instagram.com/mrstejskal1

 

 

Statistik: V Česku epidemie nebyla a není. Proto nevíme, kdy „skončí“

Jak probíhalo šíření nákazy virem SARS-CoV-2, zatím zcela přesně zmapováno není. V každém případě však slovo epidemie...

Nakupoval vlastní pizzu a vydělal. Využil chyby donáškové služby

Majitel americké pizzerie díky chybě rozvážkové služby DoorDash vydělal stovky dolarů. V aplikaci firma totiž nabízela...

Stále více lidí platí za bydlení sexem. Kvůli krizi jejich počet vzrostl

Čím dál větší počet pronajímatelů ve Spojených státech a Británii žádá po svých nájemnících sex výměnou za odpuštění...

Jsem HIV pozitivní, zjistila Monika. Otěhotněla se sňatkovým podvodníkem

Monika čeká dítě se sňatkovým podvodníkem. Je zamilovaná a odhodlaná na něj počkat, než si odpyká trest. V takovém...

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny prázdninové zájezdy

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec...