Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Logika postavená na hlavu

17. 02. 2020 8:00:49
Anabta je malé arabské město ležící na severu historického regionu Samaří. Je součástí Palestinskoarabské autonomie. Jeho starosta Hamdalláh Hamdalláh v sobotu 15/2 unaven odstoupil.

Z důvodu, který patří do kategorie „to nepochopíš“.

Zúčastnil se totiž o den dříve v Tel Avivu konference tzv. Izraelského mírového parlamentu. Nejde samozřejmě o žádný parlament, ale – vlastními slovy organizátorů - o veřejné, samostatně působící (nepřidružené) fórum, jehož členy jsou bývalí představitelé různých politických stran a hnutí, obzvláště bývalí členové Knesetu a bývalí ministři“.

Funguje od roku 2018 a pořádá setkání s představiteli druhé strany konfliktu – palestinskými Araby. Letošní konference se konala pod hesly, která prozradí její politickou orientaci:

ANO MÍRU, NE ANEXI! DVA STÁTY PRO DVA NÁRODY.

Pro úplnost dodejme, že z izraelské strany organizují toto fórum vesměs levicoví politici; letos tomu nebylo jinak. Není proto překvapením, že účastníci se vyslovili proti mírové iniciativě prezidenta Trumpa, kterou předtím promptně odmítlo vedení Palestinskoarabské autonomie v čele s prezidentem Abbásem. Zdálo by se tedy být logické, že Arabové, jednotlivé frakce i veřejnost, mají-li zájem o mírové narovnání, setkání v Tel Avivu podpoří.

Tak tomu ovšem není.

V čele palestinskoarabské delegace čítající dvě desítky osobností bylo několik bývalých ministrů samosprávy a také zmíněný starosta Anabty. K významným izraelským představitelům patřili labourističtí exministři práce, sociálních věcí, vnitra a zahraničí, bývalý mluvčí Knesetu a exposlanci Knesetu za labouristy a levicovou stranu Meretz.

Podstatné je, že Arabové se zúčastnili s požehnáním hnutí Fatah a jeho šéfa Mahmúds Abbáse.

Až sem to celé dává smysl. Stoupenci dvoustátního řešení a odpůrci Trumpova plánu z obou stran se sešli, aby ze svého úhlu pohledu diskutovali o mírovém narovnání.

Co ovšem smysl nedává a představuje naopak vážné varování, je reakce ostatních palestinskoarabských frakcí a také „arabské ulice“. Odpůrce míru s Izraelem vůbec nezajímá, o čem se diskutovalo a jaké účastníci zaujímali postoje, ale vadí jim samotný fakt, že se s Izraelci, lhostejno že s těmi, kdo jsou maximalistickým zájmům umírněných palestinských Arabů nejvíce nakloněni, vůbec jedná a ještě k tomu v Izraeli.

Říkají tomu normalizace – a tu zásadně odmítají.

Logika Hamasu (vládnoucímu v Pásmu Gazy): Setkání bylo ranou všem palestinským postojům odmítajícím Trumpův plán. Že účastníci telavivské konference také odmítají tento plán? Co na tom?!

Logika Islámského džihádu: Jak máme přesvědčit svět, aby odmítl normalizaci s Izraelem, když ji někteří z nás propagují a zapojují se do ní? Účelem těchto setkání je podpořit Trumpovu Dohodu století. Má smysl to komentovat?

Logika Lidové fronty pro osvobození Palestiny: Schůzka byla kudlou vraženou do zad palestinského lidu. I když hlásá „ne anexi, ne Trumpovu plánu a ano dvoustátnímu řešení“?

Logika Al Ahraru, disidentské frakce Fatahu, která v Pásmu Gazy: Setkání v Tel Avivu povzbuzuje okupaci (Izrael – LS) a US administrativy, aby pokračovaly v krocích k vedoucích k implementaci Trumpova plánu.

Věru, těžko se dospěje k míru s těmi, kdo tímto způsobem stavějí logiku na hlavu.

O výše uvedených postojích referoval server Jerusalem Post 15/2 v článkuPalestinians outraged by ‘peace’ meeting with Israelis in Tel Aviv. Portál Times of Israel přidal o den později informaci o starostovi Anabty. Hamdalláh Hamdalláh na hysterický odpor a kritiku, která se proti jeho účasti na „normalizační“ konferenci vzedmula, reagoval tím, že se vzdal funkce starosty. Na Facebooku napsal, že v Tel Avivu byl spíše než v roli starosty jako člen Fatahu, nicméně nechá na obyvatelích města, ať si zvolí někoho jiného. A dodal:

  • Jsem unaven; ne z práce, ale z hádek a nesmyslů, a toto břímě přenechám komukoli, kdo je dokáže nést.

Starostou Anabty byl v letech 1997 až 2005 a znovu od roku 2016 do minulé soboty. Přestal jím být proto, že se v Izraeli zúčastnil konference, která jde názorově na ruku palestinským Arabům. Rozumíte tomu?

Kdo se také zúčastnil konference Izraelského mírového parlamentu 14/2/2020 v TA

Palestinskoarabská autonomie

... bývalý ministr hospodářství PA Bassem Khoury

... bývalí ministři zdravotnictví PA Fathi Abu Mughlieh a Sameeh al-Abed

... bývalý ministr pro místní správu PA Husajn al-Araj

... bývalý ministr pro vězeňské záležitosti Ašraf al-Ajrámí

... starosta Anabty Hamzalláh Hamzalláh

Izrael

... bývalý ministr práce a vnitra Ofir Pines-Paz

... bývalý předseda Knessetu a Židovské agentury Avraham Burg

... bývalý ministr zahraničí a ministr vnitra Šlomo Ben-Ami

... bývalá labouristická poslankyně Knesetu Colette Avitalová

... nejmenovaní exposlanci Knesetu za stranu Meretz

FOTOODKAZ

Celkový pohled na arabské město Anabta v severozápadním ním Samaří, kde z důvodu protiizraelského fanatismu dostarostoval Hamdalláh Hamdalláh/ZDE

Autor: Lubomír Stejskal | pondělí 17.2.2020 8:00 | karma článku: 22.11 | přečteno: 543x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

Může být svátek Pesach zván židovskými velikonocemi?

Poučil mě v diskusi pan Edvard Nichtburger: Pesach nejsou velikonoce. Reagoval tím na moji zmínku v článku „Slovo člověka, kterému můžeme věřit“ (7/4/2020): Židovské velikonoce – Pesach – začínají sederovou večeří.

8.4.2020 v 21:30 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 162 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Tereza Spencerová aneb Polemika in memoriam

Ladislav Větvička napsal 8. dubna 2020 vzhpomínkový článek „Svět při ranní kávičce už nebude jako dřiv ...“. Vrátil se v něm k náhlému odchodu novinářky Terezy Spencerové.

8.4.2020 v 15:46 | Karma článku: 29.30 | Přečteno: 1377 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Slovo člověka, kterému můžeme věřit

Vzpomínáte na Anatolije? Anataloje Ščaranského? Otázka spíše pro ty z nás, kdo jsou údajně víc ohroženi koronavirem. Pro seniory. O kom je řeč? Za sovětské diktatury byl vězněm svědomí, též vězněm Sionu.

7.4.2020 v 19:25 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 572 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ještě k lánské fotografii

O čem svědčí její zveřejnění? O naprostém nedostatku správného úsudku Jiřího Ovčáčka. Mluvčí prezidenta působí dojmem, že je odtržen od reality. Že nechápe, co snímek může u části veřejnosti způsobit.

5.4.2020 v 22:53 | Karma článku: 31.96 | Přečteno: 1430 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

ČR má dobré politické lídry. Nějaké nové teď nepotřebujeme.

"Mám víru, že tato krize zrodí nové politické lídry, kteří tu jsou, ale neměli příležitost se ukázat". Tak to říká jistý podnikatel na nezávislý krajský zastupitel za Piráty a Zelené Jiří Hlavenka. A jaké nové lídry?

9.4.2020 v 8:39 | Karma článku: 12.50 | Přečteno: 91 |

Vlastimil Dorotík

Ivan Langer ožil a pálil do černého

Ivan Langer byl včera večer u Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Ani ve snu mě nenapadlo, že budu podvědomě přitakávat všemu, co z jeho úst padalo k dnešní koronavirové krizi a co předvádí ti, kteří u nás a o nás rozhodují.

9.4.2020 v 2:30 | Karma článku: 18.08 | Přečteno: 1001 | Diskuse

Lukáš Pachta

Koronavirus - Proč je opět EU tím špatným?

Na EU a Brusel se dá svalit ledaco. Když je příliš aktivní, čelí kritice. Když je málo aktivní, tak také. Bruselské orgány varovaly členské státy před pandemií už v lednu. Mnohé evropské státy situaci hrubě podcenily.

8.4.2020 v 20:18 | Karma článku: 12.47 | Přečteno: 462 | Diskuse

Václav Fischer

Nikdo nemá zdání

Nikdo z občanů, kdo nebyl delší dobu zaměstnán v některém z našich takzvaných centrálních úřadů, ponejvíce nazývaných ministerstva, nemá ani tušení, co se v takových úřednických mraveništích odehrává.

8.4.2020 v 13:07 | Karma článku: 18.91 | Přečteno: 465 | Diskuse

Miloslav Havelka

Peníze z EU na koronavirus? Kdo nic nemá, nemůže nic ani rozdávat!

Vypadá to spíš, jak velké bonvivánské gesto. Dosud chaotická a nečinná EU nám s velkou slávou posílá miliardy na koronavirus. Možná z nich ale každý příjemce bude muset nechat ještě vyrobit obligátní tabulku PODPOŘENO Z FONDŮ EU

8.4.2020 v 10:52 | Karma článku: 34.09 | Přečteno: 721 | Diskuse
Počet článků 2945 Celková karma 18.45 Průměrná čtenost 960

Odkaz na portál Eretz:

http://www.eretz.cz

 

Klikněte na následující větu v angličtině a vyberte si předpověď počasí pro bezpočet destinacích na této planetě.

 Click for weather forecast

 

/* 1956.  Nabízím často menšinové náměty, neb i ty mají   své místo ve veřejném prostoru.  Hlavní okruhy:  Izrael, Egypt,  politika i sport - a kromě toho ledacos jiného. eContact: mrstejskal@gmail.com


Motto blogu:  Co jsem napsal, napsal jsem.  (Pilatus Pontius).


Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:

 http://www.flickr.com/mrstejskal

 

Od ledna 2020 jsem nově i na Instagramu:

http://www.instagram.com/mrstejskal1

 

 

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...