Eurovolby: Nahá pravda

26. 05. 2019 8:30:33
Volby do EP u našich sousedů – ve Spolkové republice – se konají dnes, v neděli 26. května. Stejně jako v drtivé většině zemí EU. Pokud bychom v těchto dnech projížděli Berlínem, překvapil by nás pozoruhodný billboard.

Jde o část obrazu francouzského malíře 19. století Jean-Léona Gérômeho „Trh s otroky“. Je na něm vyobrazena nahá mladá žena světlé pleti, u níž stojí orientální obchodníci s otroky s fezem či turbany na hlavách; jeden z nich zkoumá její chrup.

Obraz využila v kampani německá strana AfD – Alternativa pro Německo. S cílem varovat. Před imigrací. Nápis na bilboardu hlásá: Aby se z Evropy nestala Eurábie.

Použití obrazu je kontroverzní, americké umělecké muzeum Clark Art Institute of Massachusetts, které malbu vlastní, proti němu protestovalo – s poukazem na to, že takováto díla by neměla sloužit k politickým účelům.

Ovšem ne všichni se postavili proti. Izraelský portál Times of Israel přinesl 25/5 článek Pro-Israel group defends German far-right party’s anti-Muslim campaign poster (Proizraelská skupina brání plakát protimuslimské kampaně německé krajně pravicové strany/25. 5.) Tou proizraelskou skupinou je americky think tank Middle East Forum(MEF) sídlící ve Filadelfii. Jeho web otiskl 15/5 článek Raymonda Ibrahima Painting of Muslim Men Sexually Enslaving White Women Triggers Outrage, v němž jeho autor uvádí, že použití zmíněného motivu není ničím jiným než odrazem reality. (Ibrahim je znalcem dějinných vztahů mezi islámem a Západem. Napsal o nich knihu Sword and Scimitar - Meč a šavle.)

Ve svém textu na MEF připomíná, že muslimové na Blízkém východě a v severní Africe se odjakživa zaměřovali na bílé evropské ženy – "s rovnými vlasy a modrýma očima". Začalo to už za Mohameda, který vyzýval své stoupence k džihádu proti Byzanci. S tím, že na ně čekají „žluté ženy“ (blondýny) jako potenciální konkubíny. Ve stejné praxi pak pokračovaly po více než tisíc let vládci islámských chalífátů, emirátů a sultanátů, ať už arabských, berberských, turkických nebo tatarských. Motivace pro muže byla stejná: sexuálně zotročit bílé ženy. Umajjovci vládnoucí jako první chalífové prý obzvláště cenili blonďaté nebo zrzavé francké a galicijské ženy. (Na tom se od islámské expanze mnoho nezměnilo. Kdo jezdí na dovolenou do arabských zemí, sotva mohl přehlédnout nijak neskrývanou touhu místních mladých mužů po atraktivních Evropankách, a nejen blondýnkách. Že jim je často méně než patnáct let, nehraje žádnou roli. Cestují tam rok co rok, vím o čem mluvím.)

Raymond Ibrahim v závěru svého článku uvádí, že rozhořčení nad tím, že AfD použila obraz „Trh s otroky“ není ničím jiným než pokusem o potlačení pravdy. Protože masivní zotročování bílých křesťanů a křesťanek, z nichž byly dělány sexuální otrokyně, je nedílnou součástí historie války mezi islámem a křesťanským Západem.

A prezident think tanku Middle East Forum Daniel Pipes k tomu dodal, že pokud Gérômeho obraz postihuje pravdu, nevidí v tom problém. Ten by nastal, kdyby pravdu nevyjadřoval. Jelikož ale, podle Raymonda Ibrahima, zobrazuje realitu, pak s tím žádný problém nemá.

Daniel Pipes šel ovšem ještě dál, když v dubnu ve sloupku ve Washington Times napsal, že rakouské rakouské krajně pravicové strany jsou klíčem k tomu, aby Evropa zůstala součástí západní civilizace, neboť jejich postoje proti imigraci a islamizaci jsou naléhavější než obavy, že podporují „neofašismus“.

Agentuře JTA v pátek 24/5 vysvětlil: I já chci zachovat západní civilizaci. Nechci islamizaci. V amerických termínech řečeno, nechci nahradit Ústavu Koránem.

Asi by občas nezaškodilo připomenout si, za co a proč vlastně bojovali naši předci u Vídně v roce 1683.

FOTOODKAZY

Původní obraz „Trh s otroky“. KLIKNĚTE ZDE

Billboard strany AfD. KLIKNĚTE ZDE

Autor: Lubomír Stejskal | neděle 26.5.2019 8:30 | karma článku: 32.69 | přečteno: 1006x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla „Ferdu Mravence za člena vlády?“

Politický komentář s titulkem uvedeným v nadpise publikoval Ladislav Jakl (LJ) na blogu iDNES v pondělí 19/8. Jde o jeho starší text, který byl na webu Institutu VK zveřejněn 30/7.

19.8.2019 v 18:00 | Karma článku: 18.80 | Přečteno: 540 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Liebermanův rafinovaný tah

V neděli 18/8 došlo ve vývoji předvolební situace v Izraeli k zajímavému momentu, který by za jistých okolností mohl mít vliv na to, kdo bude po volbách sestavovat vládu.

19.8.2019 v 9:35 | Karma článku: 8.98 | Přečteno: 164 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Za devět gramů konopí vězení, šikana a psychický teror (Aktualizováno)

Kde? V Pákistánu? Nikoli, tam šlo v případě Češky Terezy o devět kilogramů (!) heroinu. Tentokrát budu referovat o jednom děsivém případu z Ruska.

18.8.2019 v 22:30 | Karma článku: 11.90 | Přečteno: 313 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Peklo v poušti, smrt v pekle

Říká se, že je to obraz pekla na Zemi. Danakilská proláklina ve stejnojmenné poušti v Etiopii. Jedna z nejbizarnějších krajin na planetě.

18.8.2019 v 17:59 | Karma článku: 16.92 | Přečteno: 437 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla „Ferdu Mravence za člena vlády?“

Politický komentář s titulkem uvedeným v nadpise publikoval Ladislav Jakl (LJ) na blogu iDNES v pondělí 19/8. Jde o jeho starší text, který byl na webu Institutu VK zveřejněn 30/7.

19.8.2019 v 18:00 | Karma článku: 18.80 | Přečteno: 540 | Diskuse

Karel Trčálek

Už ne Kalousek, ale Michal Šmarda je teď největším nebezpečím pro Česko

Každý občan České republiky, který ještě umí číst, a proto si může přečíst Ústavu, dobře ví, že největším nebezpečím pro demokracii v Česku už není Kalousek, nýbrž Šmarda

19.8.2019 v 16:36 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 369 | Diskuse

Dušan Póč

…a radnice mlčí…

Nedávno spatřila světlo světa informace o tom, kde se v Česku nejlépe žije. No, nedělal jsem si žádné přehnané iluze, ale že můj rodný Vsetín, položený do nejkrásnějšího koutu naší republiky, skončí v propadlišti poražených?!?

19.8.2019 v 15:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 352 |

Petr Máj

“Ci videt tocit kolecka!!!”

V půvabné Habbertonově knížce Helenčiny dětičky se malé dítě bolestným křikem domáhá otevření strýčkových kapesních hodinek během jízdy po velmi prašné venkovské cestě. (Připomnělo mi to Hamáčkovu urputnost.)

19.8.2019 v 14:48 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 328 | Diskuse

Jan Lněnička

Greta - mucholapka na čtenáře

Ani nemusím psát celé její jméno do vyhledávače a počítačový procesor ihned pozná, o jakou Gretu se jedná. Čtenář jakbysmet.

19.8.2019 v 14:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 488 | Diskuse
Počet článků 2706 Celková karma 19.75 Průměrná čtenost 987

 Find more about Weather in Hurghada, EG
Click for weather forecast

Mým premiérovým  blogem byly Pohledy a postřehy na Lidovkách. Toto jsou NOVÉ Pohledy a postřehy. neboli "My Blog 2".

* 1956, nejen internetový publicista. Nabízím často menšinové náměty, neb i ty mají  mít své místo ve veřejném prostoru.  Hlavní okruhy:  Izrael, Egypt,  politika i sport - a kromě toho ledacos jiného. 

Spolupracovník torontského Nového domova a ČRo Plzeň. Na serveru Eretz.cz mám na starosti sportovní sekci. Mé příspěvky vycházejí mimo jiné na Neviditelném psu a na slovenském portálu Delet.sk.

Motto blogu:  Co jsem napsal, napsal jsem  (Pilatus Pontius).

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře.

Tolik  úvodem  a nyní již - buďte vítáni.

A ještě jeden odkaz:

 http://www.flickr.com/mrstejskal

 

Najdete na iDNES.cz