Kazisvěti zvítězili: Argentina zrušila zápas v Jeruzalémě (Doplněno)

6. 06. 2018 10:55:49
Vadilo, že přátelský fotbalový zápas Izrael – Argentina se má hrát v Jeruzalémě. Nakonec nebude. Argentinci to po hrubém nátlaku palestinských Arabů vzdali. Pošetilci celého světa spojte se: můžete jásat.

To vy určujete běh tohoto světa. Stokrát, tisíckrát bohužel! Nevybíravými metodami, nátlakem, výhrůžkami se vám daří dosáhnout svého. Zdravý rozum prohrál – pokolikáté už? Zvítězila hysterie, lež a faleš.

Pro méně informované: v sobotu 9. června se měl hrát v Jeruzalémě na Teddyho stadionu poslední přátelský zápas Argentiny před světovým fotbalovým šampionátem. Samozřejmě s domácím týmem – rozumí se s výběrem Izraele.

Zájem byl obrovský. Dvacet tisíc lístků bylo vyprodáno za 20 minut. Původně mělo být utkání sehráno v Haifě na stadionu Sammyho Ofera, později bylo přesunuto do hlavního města hostitelské země, což je její svaté právo. Přesněji: je to svaté právo každé členské země FIFA – s výjimkou Izraele.

Jeho hlavní město si nárokuje reprezentace palestinských Arabů, která spustila masivní propagandistický povyk zahrnující výhrůžky Messimu a jeho spoluhráčům – od relativně mírných až po drsné. K těm prvním patří výzva šéfa fotbalového svazu Palestinskoarabské autonomie, aby muslimové na celém světě pálili trička s portétem Messio a jeho fotografie. O těch drsných hovořil argentinský ministr zahraničí Jorge Faurie:

  • Na internetu se objevily dresy potřísněné krví a výhrůžky hráčům i jejich příbuzným.

Čí to může být rukopis: Dlouho pátrat netřeba.

Palestinští Arabové a jejich příznivci na poli nenávistné protiizraelské propagandy zase jednou slaví úspěch. Jak typické: zničili skvělou myšlenku, zhatili jedinečný plán - a to je lidmi se zvráceným pohledem na svět vydáváno za pozitivum. Hnus to je, odporný hnus.

Vše je přitom postaveno na šokujících základech.

I na českých serverech se objevila infomace, že (cituji iSport.cz z 5/6/2018, který se odkazuje na agenturu AP)

  • ...zápas se měl původně odehrát v Haifě, ale posléze byl přesunut do části Jeruzaléma, kterou si Palestina nárokuje jako hlavní město.

Pokud byto byla pravda, je to ze strany palestinských Arabů do nebe volající provokace a drzost. Neboť: Teddyho stadion se nachází v té části Jeruzaléma, která leží na západ od zelené linie (linie příměří) platné do 4. června 1967, tedy v té části města, která se nemůže stát metropolí arabské Palestiny v žádném případě, tedy ani tehdy, kdyby se východní Staré město arabsko-palestinkou metropolí stalo (Bůh chraň!). Pokud by platila věta citovaná výše, znamenalo by to, že si palestinští Arabové nárokují celý Jeruzalém. Pak se ptám, jak to, že to světu nevadí?

Židé, kteří mají k tomuto město prokazatelné tisícileté historické duchovní a politické vazby, jej mít jako metropoli nesmějí - a Arabové ano? Zvrácená logika 21. století.

Že to není fantasmagorie autora tohoto textu, dokazuje plakát vyvěšený v Hebronu v Judeji (v Předjordánsku). Je na něm fotografie Lionela Messiho a u něj anglicky jasně napsáno:

  • JERUSALEM IS THE CAPITAL OF PALESTINE. (Jeruzalém je hlavní město Palestiny.)

Co dodat? Snad jen nabídnout pohled na plán města a ujasnit si, kde vlastně Teddyho stadion leží:

... Teddyho stadion se nachází v té části Jeruzaléma, která se mohla stát a stala izraelskou metropolí po skončení Války za nezávislost 1948/1949. Staré město drželo po skončení této války až do června 1967 Jordánsko, stejně jako celou oblast Judeje a Samaří, tj. Předjordánsko. V Šestidenní válce bylo Staré město (zahrnuje mimo jiné Chrámovou horu a Západní zeď) Izraelem osvobozeno a později připojeno ke stávající izraelské metropoli. Pokud mezistátní fotbalové utkání na Teddyho stadionu představuje problém, musí stejný problém představovat jakékoli izraelské aktivity v jakékoliv čtvrtí západní části Jeruzaléma - což dovedeno do důsledků znamená: kdo si toto myslí, měl by se urychleně objednat na psychiatrii. (Podklad: Google Maps)

PS: S lítostí dodávám, že pošetilostem kolem Jeruzaléma napomáhají i ty vládnoucí elity ve svobodném světě, které uznávají pouze západní část Jeruzaléma jako hlavní město Izraele. Patří k nim i Česká republika.

Bez komentáře: Co k tématu napsal Židovský tiskový a informační servis 6/6/2018

Rozmrzelost nad zrušeným utkáním se neprojevila jen u fotbalových fanoušků v Izraeli. „Země, která vedla katastrofálně vyšetřování teroristů z Íránu a Hizballáhu, kteří zavraždili stovky argentinských Židů, nebude hrát fotbal v Izraeli. Ok,“ napsal na Facebook Američan Nachum Seidel. Narážel přitom na vyšetřování bombových útoků v židovském centru AMIA, při nichž bylo v roce 1994 zabito 85 lidí a dalších 300 zraněno. Letos byla postavena před soud spolu s dalšími 11 vládními činiteli argentinská prezidentka Cristina Kirchnerová, protože se podle obžaloby snažila vyšetřování íránské stopy zamezit výměnou za výhodné obchody s Íránem. Na to už dříve poukázal státní vyšetřovatel Alberto Nisman, který byl však roku 2015, krátce po oznámení svého nálezu, ve svém bytě v Buenos Aires zavražděn.

Autor: Lubomír Stejskal | středa 6.6.2018 10:55 | karma článku: 35.68 | přečteno: 1057x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

15 milionů rozdáno – a boj zuří dál

V noci z neděle na pondělí (11-12/11) eskalovalo napětí mezi Araby v Pásmu Gazy a Izraelem. Netřeba si dělat iluze: občasné gesto dobré vůle ze strany Izraele neznamená zeslabení intenzity války proti terorismu.

12.11.2018 v 12:32 | Karma článku: 21.36 | Přečteno: 479 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Na okraj jubilea Polské republiky

Kdo, když ne ty? A kdy, když ne teď? Tento slogan mě nakonec přiměl k tomu, abych usedl ke klávesnici a napsal několik odstavců k stému výročí obnovení polské nezávislosti. Ta byla vyhlášena 11. 11. 1918.

12.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 20.79 | Přečteno: 451 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Primární chybu jste udělali vy, pane Ovčáčku. Ne média

Portál Seznam Zprávy přinesl v sobotu 10/11 příspěvek Václava Dolejšího s vševypovídajícím titulkem: Hrad popisuje svou verzi, jak to bylo se smrtí lékaře v Číně. „Čekali jsme, neodletěli jsme“.

11.11.2018 v 11:15 | Karma článku: 40.15 | Přečteno: 4355 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Kanál Dunaj-Odra-Labe: Jedno srovnání

Propojení zmíněných tří řek se dostalo na pořad dne. Prezidentem propagovaný kanál je prý ekonomicky výhodný. Tvrdí to na základě nejnovější studie ministr dopravy Dan Ťok.

11.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 28.00 | Přečteno: 1281 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Josef Nožička

Sledovat české fedcupové reprezentantky opravdu není nic pro kardiaky (ale stojí to za to)

České tenisové reprezentantky to opět dokázaly: ve vyprodané O2 Areně smetly americké tenistky 3:0 na zápasy a pošesté za posledních 8 let se staly vítězkami populárního Fed Cupu.

12.11.2018 v 12:34 | Karma článku: 31.99 | Přečteno: 1056 | Diskuse

Jaromír Šiša

Všechny palce nahoru, pro naše tenistky.

Emoce celého týmu s hlavní hrdinkou v čele, udělaly tečku za skvělým tenisovým víkendem. Byl napínavý až nervy drásající s koncem,

12.11.2018 v 7:46 | Karma článku: 30.83 | Přečteno: 467 | Diskuse

Martin Braun

Velký den pro Českou republiku

Zatímco blogem zmítá Nohavica, občas David a sem tam Zeman s Putinem, my kavárnící z Floridy, Kanady i odjinud prožíváme s nadšením radostnou událost, která má i pro nás velký význam

12.11.2018 v 1:46 | Karma článku: 25.04 | Přečteno: 906 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Bez práce koláče - snadno a rychle

Barbora Strýcová ve Fed Cupu právě porazila Sofii Keninovou 6:7, 6:1, 6:4. V první setu vedla, nakonec v něm dopustila tie break, který prohrála. Následující sety bojovnice Barbora však již bez velkých problémů vyhrála.

10.11.2018 v 18:03 | Karma článku: 15.71 | Přečteno: 1004 | Diskuse

Veronika Klapalová

Mladí hasiči z Houdkovic vyrazili na bowling

Mladí hasiči z Houdkovic vyrazili na bowling v rámci činnosti kolektivu hasičské mládeže za finanční podpory Královehradeckého kraje.

10.11.2018 v 14:59 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 1118 | Diskuse
Počet článků 2385 Celková karma 25.67 Průměrná čtenost 1004

 Find more about Weather in Hurghada, EG
Click for weather forecast

Mým premiérovým  blogem byly Pohledy a postřehy na Lidovkách. Toto jsou NOVÉ Pohledy a postřehy. neboli "My Blog 2".

* 1956, nejen internetový publicista. Nabízím často menšinové náměty, neb i ty mají  mít své místo ve veřejném prostoru.  Hlavní okruhy: Izrael, Egypt,  politika i sport - a ledacos jiného. 

Spolupracovník torontského Nového domova a ČRo Plzeň. Na serveru Eretz.cz mám na starosti sportovní sekci. Mé příspěvky vycházejí mimo jiné na Neviditelném psu a na slovenském portálu Delet.sk.

Motto blogu: Co jsem napsal, napsal jsem (Pilatus Pontius).

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře.

Tolik  úvodem  a nyní již - buďte vítáni.

A ještě jeden odkaz:

 http://www.flickr.com/mrstejskal

 

Najdete na iDNES.cz