Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Raději budu poraženým drahošovcem než vítězným zemanovcem

29. 01. 2018 19:34:06
Nejde jen o to, kdo zvítězil a co on sám představuje, ale také o úsudek a chování lidí stojících na jeho straně. V tomto smyslu byly události, které následovaly po vítězství Miloše Zemana, víc než poučné.

Nelze na ploše jednoho článku psát o všem, zmíním tedy dva postřehy. Spíše dva šoky.

Šok první. Článek Václava Vlka staršího na Neviditelném psu. („MÉDIA: Padla facka, padla na sále“; NP 29/1/2018) Týká se kauzy Rokytka – to je ten muž, který v Zemanově volebním štábu padl jako podťatý na pódium a od jehož excesu se vše ostatní odvíjelo, čímž je myšlena hysterická reakce zemanovců vůči novinářům. A je úplně jedno, že mezi útočníky byli také novináři a že i sám Rokytka je novinář.

Pan Vlk st., kterého jsem dosud považoval za člověka s racionálním úsudkem, došel k závěru, že skupina novinářů se jako smečka hyen pokoušela natočit vážně postiženého staršího pána, který ztrácel vědomí a bylo pravděpodobné, že je jeho život ohrožen. Z dostupných videozáběrů se děj jevil poněkud jinak. Rokytka, zmazaný jak carský důstojník, byl jedním z přítomných zemanovců odvlečen k pódiu a tam padl jako žok, aniž by to celé vyvolalo nějaký zvláštní zájem přítomných oslavovatelů. Netvrdím, že se mu nikdo poté nevěnoval, ale pokud v nějaké společnosti někdo zjevně umírá – a nemá ji stejně zjevně jak z praku -, bývá obvykle v daném prostoru poněkud jiný šrumec. Domnívám se, že i přítomným zemanovcům muselo být jasné, o co tady jde – a o to větší hysterie vůči zástupcům médií, která vyvrcholila slovními a poté fyzickými ataky.

Pan Vlk st. pak v článku znovu opakuje, že k možná umírajícímu staršímu pánovi se pokoušela vedrat skvadra novinářských hyen a Rokytku natáčet. Uvádí, že Rokytka „si jistě dal nějaký alkohol, to je u nás v civilizovaných a křesťanských zemích běžné.“ Dejme tomu. Stejně tak je ale v mediálním světě běžné, že když se někdo na oslavě vítězství hlavy státu přímo v jeho volebním štábu zkáruje pod obraz a pak skácí k zemi jak podťatý topol, že to bude zástupce médií zajímat. Tak to prostě je.

Vlkův slovní majstrštyk ovšem přichází v pasáži, v níž píše, že „na nátlak novinářů pracovník zdravotnického zařízení pak přiznal, že tam byl také alkohol“. Docela by mě zajímalo, jak takový „nátlak“ vypadá a proč by mu měl kompetentní pracovník zdravotnického zařízení (v tomto případě pracovnice, tisková mluvčí ZZS hlavního města Prahy Jana Poštová) vyhovět, nebyla-li by pravda, že Rokytka byl pod vlivem alkoholu. Tedy proč by měla ve svém postavení lhát. („Určitou roli v jeho zdravotním stavu hrál alkohol,“ řekla Poštová diplomaticky.)

Pan Vlk. st. v další části svého textu píše: „Zvolením Zemana vášně ještě stoupají. A bude hůř.“

A bylo aneb Šok druhý.

Ad absurdum to celé dovedl samotný Rokytka, který se sice v sobotu večer podle pana Vlka st. a spol. už už chystal nastoupit na loď Cháronovu k cestě do podsvětí, leč už v neděli 28/1 ohromil každého, kdo se ohromit nechá neuvěřitelným podezřením. Měl být na Zemanově oslavě otráven!

Na stránkách webového Týdeníku Občanské Právo jeho šéfredaktor Milan Rokytka napsal:

  • ... nemohu vyloučit, že mi někdo vhodil do nápoje ze msty nějaký sofistikovaný jed, po kterém jsem zkolaboval a nebýt zásahu několika kolegů, kteří nebyli hyenističtí a zavolali záchranou službu, nemusel jsem již být živ a vlastizrádné pražské kavárně dále na obtíž.

Co tomu říkáte, Václave Vlku starší? (Rokytkův text je k přečtení níže.)

... prazvláštní text, obsahem i formou, Milana Rokytky na webu Týdeník Občanské právo. Datován 28. 1. 2018.

Autor: Lubomír Stejskal | pondělí 29.1.2018 19:34 | karma článku: 29.31 | přečteno: 1085x


Další články blogera

Lubomír Stejskal

Předvolební kampaň začala

Pokud se chystáte v příštích dnech či týdnech za egyptským sluncem, jako bonus vás čeká prezidentská předvolební kampaň. Ta byla oficiálně zahájena v sobotu 24. února.

24.2.2018 v 14:12 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 336 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ptám se podruhé: Naplní se Staromák? (Aktualizováno)

Ester Ledecká v rozhovoru po zlatém velkém finále ve snowboardovém paralelním G slalomu naznačila, že ona na Staromáku bude. Zatím se neví kdy, ale náměstí by se rozhodně naplnit mělo. Jako vždy, když se přepisují dějiny.

24.2.2018 v 8:10 | Karma článku: 28.85 | Přečteno: 1120 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Odlomená pečeť (Doplněno)

Izraelská a některá světová média referují v těchto dnech o unikátním objevu, k němuž došlo v jeruzalémské archeologické lokalitě Ofel v těsném sousedství Chrámové hory.

23.2.2018 v 9:10 | Karma článku: 24.81 | Přečteno: 735 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Prezident to vidí jinak

Zdá se, že pro mnohé Egypťany kontroverzní dohoda o prodeji zemního plynu jejich zemi z izraelských nalezišť získala klíčového podporovatele. Samotného prezidenta Sisiho.

22.2.2018 v 9:40 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 560 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 6/7

Petrovo vyznání, předzvěst Ježíšovy smrti na hoře Proměnění a události před vjezdem a po vzjezdu do Jeruzaléma až do Vzkříšení.

24.2.2018 v 20:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Irena Fuchsová

Srandičky v tramvaji

Pražákům to ani nepřijde. Jezdit tramvají je pro ně všední, nezbytná záležitost, kterou musí denně podstoupit. Ale pro nás "z venkova" je jízda pražskou tramvají zážitkem, který obohacuje duši a rozveseluje mysl.

24.2.2018 v 16:08 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 945 | Diskuse

Tomáš Gayer

Hlavně ne referendum! Ulice nevadí....

.Halík: "Referendum je cesta do pekel. Přímá demokracie je zrůdná věc." (Nabízí se otázka, zda referendum o vstupu ČR do EU nebyl začátek cesty do pekel). Hlavně ne referendum! Ale rozhořčený hlas "lidu” pochopitelně nevadí.

24.2.2018 v 15:05 | Karma článku: 31.07 | Přečteno: 1120 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Rozčtvrcení

Ilustrovaný podčárník aneb zamyšlení nad některými jevy v životě pozemšťanů a vztahy, které se jich nějakým způsobem týkají.

24.2.2018 v 8:10 | Karma článku: 4.44 | Přečteno: 167 | Diskuse

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 5/7

Mesiášova Tóra, to je náplní následujícího článku a k tomuto tématu také přistupuje Horské kázání. 22 LK 4,32). vyvolení Dvanáct a podobenství.

24.2.2018 v 3:05 | Karma článku: 8.55 | Přečteno: 154 | Diskuse
Počet článků 2088 Celková karma 21.66 Průměrná čtenost 954

 Find more about Weather in Hurghada, EG
Click for weather forecast

Mým premiérovým  blogem byly Pohledy a postřehy na Lidovkách. Toto jsou NOVÉ Pohledy a postřehy. neboli "My Blog 2".

* 1956, nejen internetový publicista. Nabízím často menšinové náměty, neb i ty mají  mít své místo ve veřejném prostoru.  Hlavní okruhy: Izrael, Egypt,  politika i sport - a ledacos jiného. 

Spolupracovník torontského Nového domova a ČRo Plzeň. Na serveru Eretz.cz mám na starosti sportovní sekci. Mé příspěvky vycházejí mimo jiné na Neviditelném psu, na slovenském portálu Delet.sk a občas na serveru Forum 24.

Motto blogu: Co jsem napsal, napsal jsem (Pilatus Pontius).

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře.

Tolik  úvodem  a nyní již - buďte vítáni.

A ještě jeden odkaz:

 http://www.flickr.com/mrstejskal

 

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.