Lubomír Stejskal

Medaile z Makabiády 2017

17. 07. 2017 14:15:22
Potěšilo mě, že přibývá objektivních článků o Izraeli, jejichž autory jsou blogeři iDNES. Osobně tuto aktivitu vítám, neboť se mohu věnovat moderní židovské republice také jinak než jen optikou konfliktu s Araby.

Ten musí mít z logiky věci v textech každého pozorovatele tamního dění prioritu, nicméně jsou i jiné události stojící za zmínku. Například 20. makabejské hry, které v úterý (18/7) v Izraeli končí. Psal jsem o nich před několika dny v příspěvku „Plní života, radosti a vášně“ (12/7).

Dnes mohu připojit radostnou zprávu, že delegace z české diaspory nevyšla naprázdno. Dvě medaile vybojoval v lukostřelbě Vojtěch Dub, jehož jméno není českým fanouškům tohoto sportu neznámé.

Zatímco na předchozí makabiádě v roce 2013 získal „pouze“ stříbrnou medaili v reflexním luku na 70 metrů, a vedle toho ještě skončil čtvrtý v téže disciplíně, ale v soutěži na terč vzdálený 18 metrů, letos byl úspěšnější.

Takto o jeho výsledku referují facebookové stránky lukostřeleckého oddílu v Prostějově, kde Dub dřív působil:

Skvělá zpráva!

V roce 2011 patřil Vojtěch Dub mezi Sportovce roku Prostějovska, jak tehdy referoval Prostějovský deník a přidal i tuto fotografii:

Redakční blog Židovské listy takto popisuje jeden ze dvou letošních úspěchů Duba na makabejské střelnici:

Výprava z ČR byla pozvána na naši ambasádu, která, žel, nesídlí v hlavním městě Jeruzalémě, nýbrž v Tel Avivu, kde byla přijata Delanou Mikolášovou, atašé pro vědu, výzkum a inovace. Na webu ambasády je tento snímek z tohoto setkání zobrazující část české židovské výpravy; sama atašé je ve žlutých šatech třetí zleva:

Vojtěch Dub na Makabiádě 2017

Reflexní luk 18 m ... stříbrná medaile

Reflexní luk 70 m ... bronzová medaile

... Vojtěch Dub (v modrém) na Makabiádě 2017 ověnčený oběma medailemi. (Zdroj: FCB Lukostřelba Prostějov.)

Zvyšte článku karmu!
Autor: Lubomír Stejskal | | karma: 9.69 | přečteno: 240 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 0 příspěvků.
Buďte první!

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz