Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Byla půvabná

12. 06. 2017 8:00:15
Obyvatelé kibucu Nahal Oz nacházejícího se v těsné blízkosti teroristy spravovaného palestinskoarabského teritoria Pásmo Gazy na ní mohli oči nechat. Pravá americká krása? Ne tak docela.

Nikki Haleová, současná velvyslankyně americké vlády v OSN, je po rodičích sikhského původu. Tedy Indo-Američanka. Také proto má její nádherná tvář exotický nádech. Ovšem o vzezření v jejím případě nejde. Ani o původní víru rodičů: velvyslankyně je křesťanka, členka protestantské United Methodist Church.

Navíc má jednu důležitou přidanou hodnotu. Asi málokdo ve službách současné Trumpovy administrativy je vnímán jako větší přítel Izraele. Nejde jen o formální přátelství, ale o vzácnou schopnost vcítit se do izraelské reality.

Haleyová nepřezírá neblahé skutečnosti ve snaze zalíbit se palestinským Arabům. Během své třídenní návštěvy Izraele, která začala ve středu 7/6, nejenže se setkala s vrcholnými politiky Státu a uctila oběti holocaustu v památníku Yad Vašem, ale navštívila také „kritická místa všedního života“ - kromě jiného kibucy u hranic Pásma Gazy a na izraelsko-libanonskou hranici. Na jihu hrozí permanentní nebezpečí ze strany teroristů Hamasu a spol., na severu od teroristů Hizballáhu.

Žít v tomto ohrožení není snadné, je to něco, co si my, kdo se nacházíme v teroristickém závětří ve středu Evropy, sotva dokážeme představit. Proto se mezi obyvatele těchto míst Haleyová vydala, aby vše viděla na vlastní oči.

Byla účastna čehosi mimořádně unikátního: hostitelé ji ukázali tunel Hamasu, který byl objeven nedaleko pohraničního kibucu Ein Hašloša. Tedy jeden z podzemních tunelů, do kterého vládci Hamasu investují peníze a materiál, aby pronikali do Izraele a na jeho území vraždili, případně unášeli a tímto způsobem si vynucovali propuštění svých teroristických soukmenovců z izraelských žalářů (nejlépe v poměru 1:1000).

Jednalo se o politickou návštěvu, která měla smysl. Je vždy příjemné hostit opravdového přítele. Její pobyt v Zemi izraelské můžeme současně chápat jako triumf i zadostiučinění pro izraelského velvyslance v OSN Dannyho Danona. Tento diplomat donedávna často osamocen říkal pravdu o tom, co se v oblasti děje; nyní má po svém boku spolehlivého politického přítele. Dokonce, po návštěvě Izraele, můžeme s jistotou konstatovat, že Haleyová tváří v tvář realitě je přítelem ještě věrnějším, protože uvědomělejším v tom pravém významu tohoto slova. Kdo chce, porozumí.

Byl to svátek pro všechny, kdo s Izraelem sympatizují. Jak řekl jeden obyvatel kibucu Nahal Oz: Byla půvabná.

Ano: Nikki Haleyová má nejen půvabnou tvář, ale také duši. Díky Bohu za ni.

... Nikki Haleová a Danny Danon v OSN. Tam, kde zasedá Valné shromáždění. Ona zastupuje Spojené státy, on stát jeden - Izrael. Prezident Trump neměl při výběru členů širšího týmu vždy šťastnou ruku, v jejím případě ale na 110 procent. (Zdroj: Jpost.com.)

... Nikki Haleová při rozhovoru s jedním ze svých průvodců. U tunelu zbudovaného teroristy nedaleko kibucu Ein Hašloša jím byl zástupce náčelníka generálního štábu izraelské armády generálmajor Aviv Kochavi - vpravo. (Zdroj: Times of Israel.)

... exkurze v tunelu. (Zdroj: Ynetnews.)

... vzácná návštěva (H) při rozhovoru s obyvateli kibucu Nahal Oz. (Zdroj Ynetnews.)

... na izraelsko-libanonské hranici. (Zdroj: Twitter Israel in Ireland.)

... snímek z kategorie kultovních, který nepotřebuje mnoho slov. Snad jen: velvyslankyně Haleová při modlitbě u jeruzalémské Západní zdi. (Zdroj: Twitter Nikki Haleyové.)

Autor: Lubomír Stejskal | pondělí 12.6.2017 8:00 | karma článku: 22.02 | přečteno: 617x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

Jasná odpověď

Po nedávném smíření dvou palestinskoarabských frakcí, exteroristického Fatahu a teroristického Hamasu, stanovil Izrael podmínky, za nichž bude ochoten s novou reprezentací jednat.

20.10.2017 v 8:30 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 181 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Fraška v Petrohradu

Není nad to, když se autoritářské, totalitní či jiné režimy s viditelným deficitem demokracie snaží mistrovat demokracie skutečné, z nichž by si mohli vzít příklad.

19.10.2017 v 15:55 | Karma článku: 28.14 | Přečteno: 686 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Blýskání na lepší časy?

Vypadá to tak. Egyptská turistika zaznamenává boom. Nedosahuje ani zdaleka hodnot z doby před revolučním únorem 2011, ale přece jenom. Posuďte sami.

19.10.2017 v 9:15 | Karma článku: 7.17 | Přečteno: 161 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Pekingská inspirace

Ve středu (18/10) začal v kontinentální Číně sjezd tamní komunistické strany. Můžeme se z této monstrózní akce něčemu přiučit? Jak kdo. Přinejmenším jeden aspekt věci pominout nelze.

19.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 7.10 | Přečteno: 151 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Premiér Sobotka po volbách snad neskončí jen na poslanecké dávce

Média přemítají o tom, jestli poříjnový expremiér Sobotka po předání funkce kolegovi Babišovi, skončí jako jen pouhý stotisícový poslanec, nebo zda mu strana vyjedná méně citelnější finanční újmu.

21.10.2017 v 8:04 | Karma článku: 6.07 | Přečteno: 113 | Diskuse

Pavel Ponec

Demokracie je, když lidé zvolí svobodně co chci já

Alespoň tak vyzněly názory většiny politických lídrů tak zvaných demokratických stran ohledně referenda pro vystoupení z EU v poslední debatě na obrazovkách TV.

20.10.2017 v 22:58 | Karma článku: 21.15 | Přečteno: 621 | Diskuse

Adam Mikulášek

Proč nechci euro

Není to ani tak proto, že nějak emocionálně lpím na koruně, již jsme zdědili po Rakousku-Uhersku. Mé důvody jsou ryze praktické, ať v ekonomické nebo politické rovině.

20.10.2017 v 19:11 | Karma článku: 27.85 | Přečteno: 863 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus už zase volí Václava Klause!!!

Dějiny se opakují ve spirále. Dialektika dějin je neúprosná a tak nám zase zasedne ve sněmovně Václav Klaus. Poprvé to byla fraška, co to bude teď?

20.10.2017 v 18:26 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 275 | Diskuse

Jan Dvořák

Co je na tom pobuřujícího, bydlet ve služební garsonce za patnáct stovek měsíčně? Nic

Zbytečným přeceňováním osudovosti těchto voleb, jestliže ty příští, jistě osudovější, se budou konat nejpozději za čtyři roky, vytvářejí média umělou clonu, přes níž nevnímáme příkoří všedního dne, páchaná na spoluobčanech.

20.10.2017 v 18:08 | Karma článku: 14.97 | Přečteno: 452 | Diskuse
Počet článků 1928 Celková karma 19.93 Průměrná čtenost 942

 Find more about Weather in Hurghada, EG
Click for weather forecast

Mým premiérovým  blogem byly Pohledy a postřehy na Lidovkách. Toto jsou NOVÉ Pohledy a postřehy. neboli "My Blog 2".

* 1956, nejen internetový publicista. Nabízím často menšinové náměty, neb i ty mají  mít své místo ve veřejném prostoru.  Hlavní okruhy: Izrael, Egypt,  politika i sport - a ledacos jiného. 

Spolupracovník torontského Nového domova a ČRo Plzeň. Na serveru Eretz.cz mám na starosti sportovní sekci. Mé příspěvky vycházejí mimo jiné na Neviditelném psu, na slovenském portálu Delet.sk a občas na serveru Forum 24.

Motto blogu: Co jsem napsal, napsal jsem (Pilatus Pontius).

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Servis pro vás: v ikoně nad tímto textem  najdete informaci o počasí v Hurghadě. Po rozkliknutí se dozvíte víc.

Tolik  úvodem  a nyní již - buďte vítáni.

A ještě jeden odkaz:

 http://www.flickr.com/mrstejskal

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.