Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odpověď pedagožce ve výslužbě

24. 07. 2017 12:50:51
Napsala kolegyně blogerka Libuše Havlíková, sama sebe představující jako učitelku v důchodu, několik vět týkajících se aktuální situace v Jeruzalémě, které vyžadují rychlou a okamžitou odpověď.

Ta moje je zde.

(Libuše Havelková - LH) --- Detektory kovů na Chrámové hoře instaloval Izrael, přestože do Zlaté mešity a další tamtéž, mají přístup pouze muslimové.

(Moje reakce – MR) --- Právě proto, že tam mají přístup muslimové, byly po vražedných událostech způsobených muslimy (zákeřné usmrcení dvou izraelských policistů) detektory instalovány.

(LH) --- Tento okrsek leží ve Východním Jeruzalému – budoucím hlavním městě Palestinského státu.

(MR) --- Východní Jeruzalém nikdy nebude a nemůže být hlavním městem jiného státního útvaru, neb již funkci hlavního města plní – je metropolí Státu Izrael.

(LH) --- Detektory kovů opět oklešťují práva Palestinců. Jejich umístění je absurdní.

(MR) --- Znamená to, že detektory všude jinde ve světě oklešťují práva všech ostatních a že jejich umístění např. na letištích a jinde je absurdní?

(LH) --- Představte si, že palestinská policie, která mimochodem nemůže vůbec nic, nainstaluje detektor kovů u Zdi nářků, kam mají přístup pouze židé a cizinci, pokud je nedoprovází Palestinec.

(MR) --- Palestinská policie (přesněji policie Palestinskoarabské autonomie - PA) nemá co umisťovat detektory kovů na území sousedního svrchovaného státu, potažmo v jeho hlavním městě. Není pravda, že policie PA nemůže vůbec nic. Má se dle dohod z Oslo starat o bezpečnost na území PA a spolupracovat s Izraelem, především pokud jde o boj s terorismem.

(LH) --- Spor o detektory je zástupný problém.

(MR) --- Nikoli, jde o problém zásadní. Kdyby Arabové na místě nepůsobili teror a nevyvolávali násilnosti, ale chovali se jako civilizovaní a tolerantní lidé, žádné detektory by instalovány být nemusely.

(LH) --- Izraelská policie na Chrámové hoře je provokace, nikoli nutná ochrana věřících muslimů.

(MR) --- Izraelská policie na Chrámové hoře má stejné poslání jako např. Policie ČR na Pražském hradě a jeho okolí. Nejde o žádnou provokaci, ale o udržování pořádku a nezbytný příspěvek státu k zajištění bezpečnosti všech.

(LH) --- Detektory mají určit vládce.

(MR) --- Nikoli, slouží jako preventivní bezpečnostní opatření. Ostatně vládce Jeruzaléma je už dávno určen. Je jím Stát Izrael, který v nabídl Arabům kompromis: náboženskou správu Chrámové hory přenechal muslimské radě Waqf, jejímž nejvyšším představeným je jordánský panovník. Ne ovšem kvůli tomu, aby s jejím tichým souhlasem sloužila mešita Al Aksa jako skladiště zbraní proti nemuslimům (zejména Židům, kteří se na Chrámové hoře nesmějí ani pomodlit.)

(LH) --- Izrael nechce připustit vznik Palestinského státu.

(MR) --- Logicky: dokud se palestinští Arabové nevzdají teroru, což byla vstupní podmínka pro zahájení mírových rozhovorů mezi Izraelem a Arafatovou PLO, nelze o žádném státu pro palestinské Araby hovořit. Nutno ovšem dodat, že tato otázka je natolik komplikovaná, že vyžaduje samostatné pojednání.

Autor: Lubomír Stejskal | pondělí 24.7.2017 12:50 | karma článku: 40.50 | přečteno: 2110x

Další články blogera

Lubomír Stejskal

Žurnalistika po arabsku

Slova televizního žurnalisty stanice Al Jazeera Eliase Karrama by se měla dostat do učebnic novinařiny. Jako odstrašující příklad.

22.8.2017 v 8:27 | Karma článku: 25.20 | Přečteno: 947 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ke zpožděnému letu z Hurghady

Jako relativně častý klient společnosti Travel Service na linkách mezi Prahou a některými z rudomořských letišť v Egyptě jsem věnoval pozornost dění kolem zpožděného letu Hurghada – Bratislava.

21.8.2017 v 12:40 | Karma článku: 14.47 | Přečteno: 1243 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Co zajímá Čechy na blogu?

Všechno možné. Ze všeho nejméně příspěvky s obrázky týkajícími se rudomořských korálových ryb a další fauny. Čtenost takových článků je minimální.

20.8.2017 v 18:10 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 339 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Tak to se povedlo!

Podtitulek by mohl znít: „Když teroristé odsuzují teroristy.“ Pak to opravdu stojí za to. Nad tak nebetyčným pokrytectvím nestačíme žasnout.

20.8.2017 v 8:25 | Karma článku: 33.36 | Přečteno: 1180 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Stydím se za americké strhávače soch

Já jsem člověk, který jen kroutí hlavou nad tím, co v USA vyvádějí někteří tzv. "aktivisti". Strhávají tam sochy amerických velikánů. A to prý proto, že to údajně urážejí občany s jinou barvou kůží. Podle mého je to zvrácenost.

23.8.2017 v 0:01 | Karma článku: 9.86 | Přečteno: 117 |

Beata Krusic

Jednotlivosti- fascinující až do krajnosti

Každý jedinec je velkým neopakovatelným originálem. Baví mě sledovat detaily, drobnosti, jednotlivé nuance, které zdánlivě mohou vypadat docela bezvýznamné a přitom právě ony jsou tím, co utváří jistou atraktivitu a jedinečnost.

22.8.2017 v 21:42 | Karma článku: 3.65 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jan Dvořák

ODS vsadila na totální vítězství ve volbách

Sociální demokracie, tolik vysmívaná, že při svých chabých preferencích už raději nestáhla kalhoty před volebním brodem a stále počítá s vítězstvím, má teď stejně zarputilého konkurenta jako je ona, s týmž cílem – ODS.

22.8.2017 v 21:42 | Karma článku: 11.52 | Přečteno: 420 | Diskuse

Pavel Kolář

Volby v několika číslech

V České republice je zhruba 8 425 000 lidí, jenž mají volební právo pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

22.8.2017 v 13:43 | Karma článku: 14.77 | Přečteno: 470 | Diskuse

Aleš Merta

Čeští piráti na vlnách liberalismu

Minulý týden vypluli čeští Piráti, tedy spíše vyjeli, ke zteči hradeb poslanecké sněmovny. Předvolební průzkumy jim dávají solidní šance, ale čeká je těžká konkurence, protože ve vodách ve kterých loví své voliče, je rybářů již ..

22.8.2017 v 13:23 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 476 | Diskuse
Počet článků 1872 Celková karma 20.91 Průměrná čtenost 938

 Find more about Weather in Hurghada, EG
Click for weather forecast

* 1956, nejen internetový publicista. Zde na blogu nabízím často menšinové náměty, neb i ty mají právo na své místo ve veřejném prostoru.  Hlavní okruhy: Izrael, Egypt,  politika i sport - a ledacos jiného. 

Spolupracovník torontského Nového domova a ČRo Plzeň. Na serveru Eretz.cz mám na starosti sportovní sekci. Mé příspěvky vycházejí mimo jiné na Neviditelném psu, internetovém deníku Forum24 nebo na slovenském portálu Delet.sk. 

Motto blogu: Co jsem napsal, napsal jsem (Pilatus Pontius).

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Servis pro vás: v ikoně nad tímto textem  najdete informaci o počasí v Hurghadě. Po rozkliknutí se dozvíte víc.

Tolik  úvodem  a nyní již - buďte vítáni.

A ještě jeden odkaz:

 http://www.flickr.com/mrstejskal

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.